تیموشنکو تهدید به برپایی انقلاب در اوکراین کرد

تیموشنکو,برپایی انقلاب

مسکو- ایرنا- یولیا تیموشنکو نامزد انتخابات ریاست جمهوری اوکراین هشدار داد در صورت رای نیاوردن و عدم پیروزی در این انتخابات، انقلاب برپا خواهد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از ایتارتاس، تیموشنکو روز چهارشنبه در نشستی خبری در شهر نیکلایف در جنوب اوکراین گفت: اگر نامزد دیگری در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود مجبور می شویم انقلاب سومی برپا کنیم.

انقلاب اول و دوم در اوکراین در سالهای 2004 و ماه فوریه 2014 رخ داد که در نتیجه انقلاب نخست موسوم به انقلاب نارنجی حکومت غربگرای ویکتور یوشچنکو روی کار آمد و در انقلاب دوم هم حکومت ویکتور یانوکوویچ سرنگون و دولت کنونی اوکراین به قدرت رسید.

تیموشنکو با بیان این که نمی خواهم مسئول شکست انقلاب باشم، اظهار داشت: اما اگر نامزد دیگری در انتخابات رای بیاورد برای برپایی انقلاب سوم تلاش خواهد شد.

وی بدون ذکر نام کسی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری فقط یک رقیب واقعی دارم و مجبور به برپایی انقلاب دیگری خواهیم شد.

تیموشنکو افزود: زیرا در آن صورت هیچ شانسی برای تحولات واقعی در کشور نمی بینم. من این افراد را خوب می شناسم.

به عقیده کارشناسان منظور تیموشنکو از این نامزد انتخابات ریاست جمهوری، پتر پاراشنکو (از سرمایه داران غربگرای اوکراینی) است که در حال حاضر بر اساس نتایج نظرسنجی ها از نظر شانس پیروزی در انتخابات در مکان نخست و جلوتر از تیموشنکو قرار دارد.

تیموشنکو مدعی شد که فقط او می تواند اصلاحات لازم در ساختار حکومتی کشور را انجام دهد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اوکراین همچنین گفت که طرح های قانونی برای مبارزه با فساد مالی در کشور در دست دارد اما بسیاری از سرمایه داران مخالف اجرای چنین قوانینی هستند.

انتخابات ریاست جمهوری اوکراین روز 25 ماه می برگزار می شود.

اروپام/2242 **۵۱۸** 1337
کد N269176