کلیات لایحه تمدید تشکیل سازمان مدیریت بحران تصویب شد

مجلس

رخواست مهلت دوباره برای اجرای آزمایشی این قانون را از دولت پذیرفتیم تا با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و رفع ایرادات آن لایحه کامل‌تری به مجلس ارائه شود تا مورد تصویب قرار گیرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور موافقت کردند.

به گزارش ایلنا،‌ نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور با کلیات آن موافقت کردند.

بر این اساس نمایندگان با 112 رأی موافق، 17 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در مجلس با کلیات لایحه مذکور موافقت کردند.

گفتنی است ماده واحده لایحه یاد شده نیز با 121 رأی موافق، 10 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در صحن مجلس مورد موافقت نمایندگان قرار گرفته بود.

گفتنی است ایرج عبدی سخنگوی کمیسیون اجتماعی در مورد این لایحه گفت: لایحه مذکور به چند دلیل مورد توجه اعضای کمیسیون قرار گرفت. اولا که مدت اجرای آزمایشی این قانون به پایان رسیده است که با توجه به پایان عمر دولت گذشته و تحویل آن به دولت فعلی زمانی برای تمدید آن وجود نداشت.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از تحویل دولت لایحه بودجه در دستور کار قرار گرفت، لذا باز هم زمانی برای بازبینی این قانون وجود نداشت. بر این اساس ما درخواست مهلت دوباره برای اجرای آزمایشی این قانون را از دولت پذیرفتیم تا با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و رفع ایرادات آن لایحه کامل‌تری به مجلس ارائه شود تا مورد تصویب قرار گیرد.

کد N269100