مفتح در تذکر آیین‌نامه‌ای:

اتمام مدت آزمایشی قانون مدیریت بحران مانع از تمدید مهلت آن است

مجلس

اصلا قانونی وجود ندارد که بخواهیم مدت زمان اجرای آزمایشی آن را تمدید کنیم، بهتر است دولت لایحه‌ یا مجلس طرحی دوفوریتی ارائه دهد تا با توجه به حادثه‌خیز بودن کشورمان سریعاً این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه از زمان اجرای آزمایشی قانون مدیریت بحران زمان زیادی گذشته است،‌گفت: این مهم باعث شده که اعتبار قانونی برای تمدید آزمایشی آن وجود نداشته باشد.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی مفتح در نشست علنی امروز (چهارشنبه 17 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور افزود: این طرح در راستای تمدید مهلت آزمایشی قانون است که ناظر بر ماده 167 آیین‌نامه داخلی مجلس است که درباره چگونگی تمدید قانون است.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در تبصره 2 ماده مذکور آمده است که پس از انقضای زمان آزمایشی، اینگونه قوانین دیگر اعتباری ندارد و فقط حکم یک نوشته تلقی می‌شود.

وی یادآور شد: از اعتبار قانونی لایحه مذکور مدت زیادی است که گذشته و حال ما درصدد تمدید آن هستیم در حالی که اصلا قانونی وجود ندارد که بخواهیم مدت زمان اجرای آزمایشی آن را تمدید کنیم، بهتر است دولت لایحه‌ یا مجلس طرحی دوفوریتی ارائه دهد تا با توجه به حادثه‌خیز بودن کشورمان سریعاً این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: این موضوع قابل بررسی است و هیات رئیسه باید روی آن بررسی‌های لازم را انجام دهد.

کد N269099