آیت‌الله یزدی: جامعه مدرسین وابسته به هیچ دولتی نیست

حوزه علميه,جامعه مدرسين,قم

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت که این تشکل با وجود سبغه علمی و حوزوی، نسبت به تمام مسائل جامعه حساسیت دارد و در عین حال به هیچ دولتی وابسته نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، آیت‌الله محمد یزدی سه‌شنبه شب در دیدار کارکنان دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، افزود: دراین راستا جامعه مدرسین تذکرات و اخطارهای لازم را به مسئولان از رئیس دولت گرفته تا وزرا و دیگران، داده و از مبانی عقیدتی و دینی دفاع می‌کند.

وی افزود: این نهاد علمی، حوزوی و سیاسی، با سابقه 50 ساله و متشکل از رجال و شخصیت‌های علمی، اجتماعی و سیاسی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و وجود اکثریت به اتفاق علما، فضلا و صاحب‌نظران حوزه علمیه قم که مرکز اصلی تبیین اعتقادات و مبانی اسلام است، جایگاه عظیمی به آن داده است.

یزدی با بیان اینکه "وضعیت امروز حوزه با گذشته بسیار متفاوت است"، خاطرنشان کرد: حوزه امروز با نزدیک به 100 هزار طلبه ایرانی و 30 تا 40 هزار طلبه غیر ایرانی، رشد قابل توجهی نسبت به گذشته داشته است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به حساس بودن علما و روحانیون نسبت به مسائل روز، تاکید کرد: در شرایط امروز نمی‌توان نسبت به دنیا بی‌تفاوت بود.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به نقش رهبری در پیروزی‌های نهضت‌های مردمی، تصریح کرد: ناکامی برخی نهضت‌های منطقه و وضعیت اسفبار برخی کشورهای اسلامی همچون مصر، به دلیل نداشتن رهبری با کفایت بود.

وی با بیان اینکه "امام خمینی(ره) در واقع معجزه قرن بودند و بزرگترین انقلاب تاریخ ایران را پایه‌گذاری کردند"، یادآور شد: پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و ادامه روند کامیابی جمهوری اسلامی، مدیون رهبری حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری است.

یزدی، استقلال را یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب دانست و گفت: روحیه خودباوری جامعه مهمترین دستاورد استقلال است. ما امروز شاهد برکات این روحیه، در توسعه و پیشرفت حوزه‌های مختلف هستیم.

وی همچنین به وقایع سوریه اشاره کرد و با مقایسه تروریست‌های سوریه با منافقین، گفت: منافقین می‌گفتند ظرف چند هفته کار را تمام می‌کنند، ولی 36 سال است که نظام اسلامی با اقتدار پیش می‌رود. تروریست‌های سوریه نیز از همان ابتدا ادعا می‌کردند که ظرف چند هفته نظام این کشور را ساقط می‌کنند، حالا پس از گذشت 35 ماه، اسد اکثر مناطق سوریه را در اختیار دارد.

یزدی در پایان با تقدیر از تلاش‌های کارکنان دفتر جامعه مدرسین، اظهار کرد: خدا را شاکریم که در تشکیلات جامعه مدرسین حضور داریم و پشت سر رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام حرکت می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N269016