در جلسه کمیسیون شوراها مطرح شد

اعلام آمادگی مجلس برای کمک به کتابخانه‌ها

سیاسی

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با اشاره به حضور دبیر کل نهاد کتابخانه‌ های عمومی کشور در نشست این کمیسیون از تاکید اعضای کمیسیون متبوعش بر حمایت از این نهاد برای رفع خلاء‌های قانونی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) امیر خجسته در تشریح نشست روز گذشته کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، گفت: نشست کمیسیون با حضور محمدحسین ملک‌ احمدی دبیر کل نهاد کتابخانه‌ های عمومی کشور و اعضای کمیسیون شوراها و مشاورین برگزار شد.

وی ادامه داد: کتابداری در ردیف شغلی معلمی است و امروز شاهد حفظ کرامت و منزلت آن در جامعه هستیم و توجه به نیازهای آن، بخشی از حفظ کرامت اوست، از طرف دیگر پیشرفت در کتابخانه های عمومی نشان از پویایی و نشاط در بین کتابداران و مسؤلین این نهاد است.

خجسته با بیان اینکه پیشرفت در کتابخانه های عمومی نشان از پویایی و نشاط در بین کتابداران و مسؤلان این نهاد دارد، خاطر نشان کرد: این جو نشاط آور و مهیج امیدبخش چشم اندازی روشن در امر کتاب و کتابخوانی در کشور است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ضمن قدردانی از فعالیت ها و پیگیری‌های صورت گرفته در مدیریت کتابخانه های عمومی کشور، افزود: نیاز به این روحیه کاری در بین جامعه وجود دارد و مسؤلین باید با کنار زدن موانع و مشکلات موجود راه را برای توسعه هرچه بیشتر در رسیدن به ایرانی آباد بگشایند.

خجسته از رشد مطالعه در فضاهای مجازی خبر داد و گفت: در سطح کشور مطالعه‌های مجازی رشد قابل توجهی داشته است اما در سطح مطالعه عمومی این رشد وجود ندارد که البته با همت و برنامه‌ریزی‌هایی که در این حوزه در حال انجام است، می شود به آن نقطه مطلوب مورد نظر رسید.

رییس کمیسیون شورا همچنین بیان کرد: نمایندگان کمیسیون با حمایت قاطع خود از کتابخانه های عمومی اعلام کردند که آمادگی هرگونه کمک به کتابخانه ها را خواهند داشت و قول دادند که هر کجا که در نهاد کتابخانه ها خلاء قانونی وجود داشته باشد با ارائه طرحی از سوی نهاد کتابخانه ها در کمیسیون مطرح و پس از تصویب قاطع کمیسیون در صحن مجلس مطرح خواهد شد.

وی یاد آور شد : همچنین اعضای این کمیسیون ضمن تاکید بر تعهد شهرداریها نسبت به پرداخت0.5 درصد درآمد قول دادند که مشکلات نهاد در این خصوص را در آینده نزدیک مرتفع سازند.

انتهای پیام

کد N268998