دادستان تهران در پاسخ به ایلنا:

معاونت حقوقی رئیس‌جمهور مطالب خلاف واقع «من روحانی هستم» را ارائه نکرده است

سیاست داخلی,من روحانی هستم,عباس جعفری دولت آبادی

در پرونده ستاد سوخت، برخی افراد بازداشت هستند و روز گذشته نیز یک نفر بازداشت و در حال حاضر تعداد بازداشتی‌ها به سه نفر رسیده است./پرونده تامین اجتماعی همچنان مفتوح است و در حال حاضر، تحقیقات مقدماتی است و در رسیدگی، 14 بخش در گزارش تحقیق و تفحص وجود دارد که در حال رسیدگی است.

دادستان تهران از عدم ارائه مطالب خلاف واقع مستند "من روحانی هستم" از سوی معاونت حقوقی رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس جعفری دولت‌آبادی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرست‌های دادسرای ویژه جرائم قتل و سرپرست دادسرای ویژه جرائم سرقت، در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه معاون حقوقی رئیس‌جمهور از دادستانی تقاضای رسیدگی به موضوع مستند "من روحانی هستم" کرده بود، جنابعالی در این حوزه چه اقداماتی را انجام دادید؛ گفت: معاونت حقوقی رئیس جمهور قرار شد مواردی را که مدعی هستند خلاف واقع بوده است را به دادستانی ارائه دهند که تاکنون به ما تحویل نداده‌اند.

وی در مورد بازداشت (م-ر) مدیر عامل یکی از باشگاه‌های ورزشی اظهار داشت: در پرونده ستاد سوخت، برخی افراد بازداشت هستند و روز گذشته نیز یک نفر بازداشت و در حال حاضر تعداد بازداشتی‌ها به سه نفر رسیده است.

دادستان تهران در مورد آخرین وضعیت پرونده مهدی هاشمی بیان کرد: این کار رو به پایان است و امیدواریم به زودی به اتمام برسد.

دولت‌آبادی در مورد دادسرای جرائم بین‌الملل و دادسرای انرژی نیز ابراز داشت: این دادسراها چند وقتی است که آغاز به کار کرده و فعالیت‌های موفقیت آمیز داشته اما مشکل ساختمان دادسرای انرژی همچنان حل نشده که امیدواریم به زودی حل شود.

وی در خصوص دادسرای رسیدگی به جرائم ورزشی تصریح کرد: قرار شد در دادسرای فرهنگ و رسانه شعبه‌ای اختصاص دهیم تا مسائلی که جنبه مجرمانه داشته از جمله مطالب ورزشی در آنجا رسیدگی شود.

دادستان تهران درباره آخرین وضعیت پرونده تامین اجتماعی یادآور شد: این پرونده همچنان مفتوح است و در حال حاضر، تحقیقات مقدماتی است و در رسیدگی، 14 بخش در گزارش تحقیق و تفحص وجود دارد که در حال رسیدگی است.

وی در مورد حادثه اتوبوس اسکانیا که چندی پیش منجر به فوت عده‌ای از شهروندان تهرانی شده بود، خاطر نشان کرد: در این پرونده کارشناسی لازم انجام شده و 50 درصد راننده و 50 درصد شرکتی که اتوبوس را در اختیار داشته مقصر بوده است. اولیای دم نیز شکایاتی را اظهار کردند که در حال حاضر راننده بازداشت است.

دولت‌آبادی در حصوص پرونده ماهی‌های دریاچه فشافویه نیز افزود: این پرونده در دادگاه بخش و تحت رسیدگی است و خوشبختانه کارهای خوبی انجام شده و اطلاع‌رسانی‌های لازم در این زمینه انجام خواهد شد.

کد N268829