امیرعبداللهیان مطرح کرد

پیشنهاد تشکیل کمیته پیگیری روابط ایران و غنا

سیاسی

حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با کواسی کوراتی، معاون وزیر خارجه غنا که برای شرکت در کمیسیون مشترک دو کشور به همراه وزیر مشارکتهای عمومی خصوصی و رییس غنایی کمیسیون مشترک در تهران به سر می‌برد، دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این دیدار معاون وزیر خارجه کشورمان با اشاره به روند رو به توسعه روابط بین دو کشور و پیشرفت‌های خوب در حوزه های مختلف همکاری دو کشور ، رشد مناسبات اقتصادی فیمابین را متناسب با روابط دوستانه و خوب موجود ندانست .

وی با اشاره به برگزاری پنجمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری غنا ابراز امیدواری نمود که با اتخاذ تدابیر مناسب این موضوع نیز مورد توجه قرار گرفته و شاهد استفاده از ظرفیت‌های خوب دو کشور برای توسعه بیشتر مناسبات اقتصادی باشیم.

امیرعبداللهیان دو کشور را یکی از نقاط عطف دولت یازدهم در روابط با آفریقا دانست و برای پیگیری بهتر توافقات انجام گرفته پیشنهاد تشکیل کمیته پیگیری روابط را ارائه داد که مورد استقبال طرف غنایی قرار گرفت.

معاون وزیر خارجه غنا نیز ضمن ابلاغ سلام گرم آقای جان ماهاما وزیر خارجه کشورش به امیرعبداللهیان گفت : تاریخ روابط دو کشور بسیار روشن و دوستانه می باشد و حاکی از همکاری های خوب و دائم فیمابین است .

وی افزود: ایران کشور مهم و توسعه یافته‌ای است که ما مایل هستیم از ظرفیتها و تجارب آن در توسعه کشورمان استفاده نمائیم .

وی با اشاره به آمادگی هیات غنایی شرکت کننده در کمیسیون مشترک ، بر نهائی و اجرایی نمودن همه توافقات پیش‌بینی شده در جریان کمیسیون مشترک تاکید کرد .

پنجمین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری غنا صبح سه شنبه با سخنرانی مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی کشورمان و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک دو کشور و عبدالرشید پلپو وزیر مشارکتهای عمومی و خصوصی در ریاست جمهوری و رئیس غنایی کمیسیون مشترک دو کشور آغاز بکار نمود . پلپو را در این سفر معاونین وزرای خارجه ، کشاورزی و آموزش غنا همراهی می کنند.

انتهای پیام

کد N268559