دیدار رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ با معاون وزیر امورخارجه ایران

صلیب سرخ

تهران - ایرنا- رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ روز سه شنبه با معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان پیرامون موضوع کمکهای انساندوستانه در آفریقا و کشورهای منطقه خاورمیانه به ویژه سوریه گفتگو و تبادل نظر کرد .

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه ، رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد بین المللی در ارسال کمکهای انساندوستانه به نیازمندان در کشورهای بحران زده ، از همکاری جمهوری اسلامی ایران با این نهاد تقدیر کرد .

ˈپیتر ماوررˈ با اشاره به وخامت اوضاع انسانی در سوریه ، ماموریت صلیب سرخ جهانی را نگاه صرفا تخصصی و فنی به مساله کمکهای بشردوستانه عنوان کرد و مخالفت خود را با سیاسی کردن این پرونده اعلام کرد.

وی خواستار همکاری کشورهای دارای تاثیر در تحولات سوریه بویژه جمهوری اسلامی ایران برای کمک به پیشرفت فعالیتهای انساندوستانه در سوریه شد .

معاون عربی وآفریقای وزارت امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار با تقدیر از تلاشهای صلیب سرخ جهانی در حوزه های مختلف ماموریتی ، مسولیت این نهاد را در سوریه سنگین بر شمرد و ضمن تشریح تجربیات کشورمان در امر کمک رسانی به مردم سوریه ، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه همکاری با صلیب سرخ جهانی در حل مشکلات انسانی در سوریه را اعلام کرد.

ˈحسین امیرعبداللهیانˈ تشدید وخامت اوضاع انسانی در سوریه را نتیجه حمایت کشورهای خارجی از گروههای تروریستی دانست و بر ضرورت عدم سیاسی کاری در مسائل انساندوستانه تاکید کرد .

وی با اشاره به همکاری خوب دولت و هلال احمر سوریه با صلیب سرخ جهانی ، آمادگی کشورمان برای همکاری با صلیب سرخ جهانی در کمک رسانی به سوریه را اعلام کرد .

**شبد ** 1528 ** 3404
کد N268263