رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

برگزاری انتخابات می تواند به برقراری آرامش در سوریه کمک کند

کمیسیون امنیت ملی

تهران-ایرنا- رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره معتقد به برقراری ثبات و امنیت پایدار در منطقه می باشد گفت: برگزاری انتخابات در سوریه می تواند به روند برقراری صلح و آرامش در این کشور کمک کند.

به گزارش ایرنااز اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی ˈعلاء الدین بروجردیˈ در دیدار با ˈلوبومیر رهاکˈ مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه اسلواکی گفت: ظرفیت های فراوان سیاسی اقتصادی و صنعتی در جمهوری اسلامی ایران و اسلواکی وجود دارد و ارتقای سطح همکاریهای مشترک برای دو کشور مفید است.

وی ادامه تحریم های صورت گرفته علیه کشورمان را به ضرر کشورهای اروپایی دانست و گفت: کشورهای غربی با کاهش یک طرفه و اعمال تحریم ها عملا فرصت های تجاری و بازرگانی را از شرکتهای خود سلب کردند و در نقطه مقابل، ایران توانسته به راحتی نیازهای خود را بدون هیچ مشکلی از دیگر کشورها تامین کند.

رییس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ساخت سلاح هسته ای را خط قرمز جمهوی اسلامی ایران عنوان کرد و بر حق مسلم کشورمان در استفاده صلح آمیزاز انرژی هسته ای تاکید کرد.

همچنین در این دیدار لوبومیر رهاک مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه اسلواکی، جمهوری اسلامی ایران را کشوری بزرگ در منطقه و جهان خواند و گفت:رویکرد سازنده ایران نسبت به تحولات منطقه ای و بین المللی می تواند به برقراری ثبات و آرامش کمک کند.

وی با ابراز امیدواری از روند مذاکرات ایران و 1+5 گفت: اسلواکی از حق همه کشورها در داشتن انرژی صلح آمیز هسته ای در چارچوب مقررات بین المللی حمایت می کند و ادامه مذاکرات طرفین می تواند به رشد و توسعه مناسبات سیاسی و اقتصادی اتحادیه اروپا و ایران منجر شود.

در این دیدار همچنین دو طرف بر وجود فضای مثبت سیاسی اقتصای و صنعتی در دو کشور برای بالا بردن همکاری های مشترک تاکید کردند.

سیام(1)**2021**1449
کد N268217