اعدام شوهر عمه رهبر کره شمالی تکذیب شد

کره شمالی,ریانوستی

تهران - ایرنا - ˈدنیس رادمنˈ، بسکتبالیست مشهور آمریکایی که بارها به کره شمالی سفر کرده، گفت که در آخرین سفر خود، شوهر عمه ˈکیم جونگ اونˈ رهبر کره شمالی را که پیشتر رسانه های گروهی از مرگ وی خبر داده بودند، با چشمان خود دیده است.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، این بسکتبالیست آمریکایی در مصاحبه با مجله DuJour اظهار داشت: شما در اینجا می توانید هر چیزی را درباره کره شمالی بگویید و مردم باور می کنند.

وی اضافه کرد: آخرین باری که من در آنجا بودم، می گفتند، شوهر عمه رهبر کره شمالی را کشته اند و سپس جسدش را بین سگ ها انداختند تا آنها وی را تکه تکه کنند اما وی درست مقابل من ایستاده بودˈ.

ریانووستی در بخش دیگری از این گزارش نوشت: رادمن در جریان اولین سفر خود به کره شمالی با رهبر این کشور دوست شد. وی آخرین بار در ژانویه سال 2014 برای شرکت در یک بازی نمایشی به افتخار روز تولد کیم جونگ اون که وی را ˈدوست تمام زندگیˈ می نامد به کره شمالی سفر کرد.

در اواسط دسامبر سال 2013 میلادی اعلام شد که ˈچانگ سونگ تاییکˈ شوهر عمه 67 ساله رهبر کره شمالی که به اتهام ارتکاب جرایم سنگین کیفری از تمام سمت های رفیع خود برکنار شده بود، اعدام شده است.

همپچنین گزارش داده بودند که حکم اعدام چانگ سونگ تاییک پس از دادگاه ویژه نظامی اجرا شده است. خبرگزاری های غربی با استناد به خبرگزاری دولتی کره شمالی همچنین گزارش داده اند که چانگ سونگ تاییک به اتهام تلاش برای سرنگونی حکومت این کشور اعدام شده است.

مترجمام**1502**1547
کد N268180