در دیدار رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با ظریف مطرح شد

اعلام آمادگی ایران برای همکاری با صلیب سرخ در سوریه

سیاسی

پیتر ماورر، رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده، با دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگوکرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه در این دیدار بر افزایش همکاری‌های بین جمهوری اسلامی ایران و صلیب سرخ تاکید کرد.

او با اشاره به تحولات سوریه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با صلیب سرخ بین‌الملل جهت کاهش آلام مردم سوریه را اعلام کرد اما تصریح کرد: مسائل بشر دوستانه نباید دستاویزی برای اهداف سیاسی هیچ یک از طرف‌های مخاصمه قرار گیرد.

ظریف حل و فصل موضوع مفقودان و کاوش برای پیدا کردن پیکرهای پاک شهدا باقیمانده از زمان جنگ تحمیلی را مورد تاکید قرار داد.

در این دیدار هم‌چنین نقش و تاثیر آموزه‌های اسلامی بر حقوق بشر دوستانه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و دو طرف بر تاثیر آموزه‌های اسلامی بر رعایت حقوق غیرنظامیان، اسراء و مجروحان در جنگ تاکید کردند.

دو طرف همکاری بیش‌تر فقها، صاحب نظران و حقوقدانان در سطح جهان اسلام و دیگر ادیان با هدف تعمیق حقوق بشر دوستانه را مورد تاکید قرار دادند.

رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با هدف گسترش همکاری ادیان و مذاهب در حقوق بشر دوستانه تاکنون با پاپ، آیه الله سیستانی و آیه الله مکارم شیرازی دیدار کرده است.

انتهای پیام

کد N268160