پورمختار:

بررسی 20 پرونده معوقات بزرگ بانکی در کمیسیون اصل نود/ باید تکلیف 80 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی مشخص شود

مجلس

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وصول معوقات و مطالبات بانکها کار قضایی نیست، گفت: نمی توان با این پرونده ها به صورت فله ای برخورد کرد. کمیسیون اصل 90 تاکنون پرونده 20 نفر از بدهکاران بزرگ بانکی را بررسی کرده و مقرر شده با نظارت نمایندگان مطالبات وصول شود.

محمدعلی پورمختار در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر در خصوص معرفی تعدادی از بدهکاران بانکی از سوی معاون اول رئیس جمهور به قوه قضائیه گفت: وصول معوقات و مطالبات بانکها کار قضایی نیست بلکه کار مشترکی بین هر سه قوه است.

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه لیستی به قوه قضائیه از سوی دولت ارائه شود که 500 نفر را بگیرید، دستگیر کنید و زندانی کنید امری اشتباه است. نمی توان به صورت فله ای با بدهکاران بانکی برخورد کرد زیرا بخشی از بدهکاران مقصر نیستند و مشکلات اخیر اقتصادی باعث ورشکستگی آنها شده است.

رئیس کمیسیون اصل نود با اشاره به بررسی تک تک حدود 15 تا 20 پرونده بانکی در این کمیسیون گفت: پرونده 20 نفر از بدهکاران بانکی در کمیسیون اصل نود بررسی شده و دلایل زمینه های افزایش معوقات این افراد نیز بررسی شد ومقرر گشت که با نظارت نمایندگان قوه مقننه مطالبات از روش های مختلف وصول شود.

وی با تاکید بر اینکه باید تکلیف 80 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی مشخص شود گفت:  بانکها نقش اول را در شکل گیری معوقات بانکی داشتند و بیشترین نقش را برای وصول این معوقات دارند. ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بانک مرکزی را مسئول پیگیری معوقات بانکی کرده اند.