رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا:

پیش از انتخابات ریاست جمهوری در اوکراین آتش بس برقرار شود

تنش

تهران-ایرنا- رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا روز سه شنبه پیش از سفرش به روسیه اعلام کرد که لازم است قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 25 مه اوکراین در این کشور آتش بس برقرار شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از وین، ˈدیدیه بورخالترˈ رئیس سوئیسی سازمان امنیت و همکاری اروپا در فرودگاه وین گفت: ما برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آتی اوکراین نیاز به برقراری آتش بس داریم.

این مقام ارشد سازمان امنیت و همکاری اروپا که قرار است فردا(چهارشنبه) وارد روسیه شود، خاطر نشان کرد که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در این شرایط بسیار سخت است.

این در حالی است که روسیه اعلام کرده برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در این شرایط اقدامی بی معنی است.

رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا همچنین خاطر نشان کرد که جامعه جهانی به ادامه مذاکرات ژنو در خصوص بحران اوکراین نیاز دارد.

اخیرا گمانه زنی هایی در مورد احتمال برگزاری دور دوم مذاکرات ژنو مطرح شده اما هنوز تصمیم قطعی در این رابطه اتخاذ نشده است.

رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا این مطالب را به دنبال نشست شورای اروپا مطرح کرد که با حضور مقامات اروپایی و همچنین وزرای خارجه روسیه و اوکراین برگزار شد.

لاوروف نیز گفت که برگزاری کنفرانس ژنو 2 در مورد اوکراین تا زمانیکه توافقنامه مذاکرات اول اجرا نشده، نتایج مثبت کمی بدست می آورد

مترجمام**9234**1547
کد N268092