هشدار برلوسکنی نسبت به تهدید بازگشت دوران جنگ سرد

اوکراین

تهران-ایرنا- نخست وزیر سابق ایتالیا در مصاحبه ای رادیویی که روز سه شنبه پخش شد، خاطر نشان کرد که اقدامات انجام شده از سوی آمریکا در قبال روسیه مرتبط با اوضاع اوکراین تهدیدی برای بازگشت دوران جنگ سرد است.

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس، سیلویو برلوسکنی نخست وزیر سابق ایتالیا در پاسخ به سوالی در مورد تنش ها میان مسکو و واشنگتن گفت: در اقدامات انجام شده علیه روسیه، می توانم تهدید بازگشت به دوران جنگ سرد را مشاهده کنم.

پیش از این نخست وزیر سابق ایتالیا اعلام کرده بود که تحریم های اعمال شده علیه روسیه نتیجه معکوس می دهد.

از سوی دیگر ˈسیم کالاسˈ کمیسیونر موقت امور اقتصادی و مالی اتحادیه اروپا خاطر نشان کرد که تحریم ها علیه روسیه ممکن است به طور جدی به اقتصاد اروپا ضربه بزند.

این مقام اتحادیه اروپا خاطر نشان کرد که مقامات این اتحادیه در حال تجزیه و تحلیل پیامدهای احتمالی اعمال تحریم های روسیه بر اقتصاد اروپا هستند که در این راستا سه سناریو وجود ارد.

از سوی دیگر کارآفرینان و آژانس های مسافرتی که با روسیه در تجارت هستند از دولت رم و اتحادیه اروپا خواستند تا تدابیر دیپلماتیک اضطراری را برای توقف خونریزی ها در اوکراین اتخاذ کنند.

این کارآفرینان و آژانس های مسافرتی ایتالیایی در نامه ای اعلام کردند که اروپا باید تمامی رویدادهای این قاره را از طریق ابتکارعمل های سیاسی تحت کنترل خود درآورد. در این نامه عنوان شد: اگر صلح و ثبات و در کل قاره اروپا حفظ شود اول از همه به نفع اروپایی خواهد بود. روسیه کشورش بزرگ است که همگی ما روابط دوستانه تجاری و فرهنگی داشته ایم.

مترجمام**9234**1547
کد N267814