سردار نقدی: معلمان و مدرسه، بستر اصلی و ستون فقرات فرهنگ هستند

سازمان بسيج مستضعفين,سردار نقدي,رييس سازمان بسيج مستضعفين,معلم

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اهمیت تربیت دانش‌آموزان، گفت: معلمان و فرهنگیان نسبت به محصول خروجی از مدرسه دغدغه داشته باشند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار محمدرضا نقدی در همایش هفته بسیج فرهنگیان و گرامیداشت مقام معلم که با حضور فرهنگیان بسیجی از سراسر کشور و خانواده معلم شهید جواد نوروزی در مسجد اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، افزود: چهار هزار و 900 معلم شهید با اهدای جانشان، خود را برای بشریت ابدی کردند و کلاس خود را تا قیامت باز گذاشتند.

وی به ترورهای مختلف علیه معلمان اشاره کرد و افزود: این دشمنان کوردل توسط سازمان‌های جاسوسی آمریکا، اسرائیل و انگلیس هدایت می‌شوند و به دروغ خود را مدافع اهل سنت معرفی می‌کنند؛ حال آنکه اینها با انسانیت نیز هیچ قرابتی ندارند.

نقدی به تهدید دشمنان مبنی بر ترور معلمان شیعه در مناطق اهل سنت اشاره و تصریح کرد: امروز 1000 معلم شیعه همراه با معلمان اهل سنت در مناطق سنی‌نشین کشور تدریس می‌کنند و تفاوت‌های قومی و مذهبی هیچ‌گاه در کشور برای مبارزه و اختلاف نبوده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، انس با زیارت عاشورا و دعای عهد را سبب انتخاب شهید نوروزی از میان هزار معلم شهید دانست و تاکید کرد: این معلم شهید برای شهادت از میان معلمان شیعه انتخاب شده بود و امروز جامعه به چنین جوانانی نیاز دارد.

وی با اشاره به نامگذاری سال 93 از سوی مقام معظم رهبری درباره دغدغه‌های فرهنگی و اهمیت فرهنگ، اظهار کرد: بستر اصلی و ستون فقرات فرهنگ، معلم و مدرسه است و باید در موضوع فرهنگ، معلم و مدرسه بستر اصلی تقویت و شکل‌گیری در جامعه باشند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج، نقش معلم را در تربیت جامعه مهمتر از پدر و مادر دانست و تصریح کرد: حرکت عظیم و سرنوشت‌ساز فرهنگی در مدرسه می‌تواند رقم بخورد؛ نه فقط در سینما، مطبوعات و رسانه‌ها، چراکه اینها نسبت به مدرسه و معلم لایه‌های سطحی‌تری هستند.

وی به تدوین سند تحول در آموزش و پرورش با هدایت مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: تحول در آموزش و پرورش فقط با رفتار اداری و تصمیمات مدیریتی ممکن نیست. بلکه آحاد معلمان باید برای تحول در آموزش و پرورش برانگیخته شده و قیام فکری کنند.

نقدی با بیان اینکه "معلمان باید نسبت به محصول خروجی از مدرسه دغدغه داشته باشند"، خاطرنشان کرد: معلمان باید ببینند که آیا محصول خروجی از مدرسه یک جوان آزادی‌خواه، استقلال‌طلب، غیرتمند نسبت به دین و وطن، مجاهد در برابر ظلم و ستم، عدالت‌خواه و ... است یا نه؛ چراکه دغدغه معلم نسبت به محصول خروجی از مدرسه باعث قیام فکری معلم برای تحول خواهد شد.

وی، ریشه‌یابی عوارض موجود در جامعه مانند گرایش جوانان به مواد مخدر، بی‌حجابی، شبهه نسبت به احکام اسلامی و ... را مهم برشمرده و تاکید کرد: بسیج فرهنگیان می‌تواند نقش مهمی در تحول آموزش و پرورش ایفا کند و به تقویت عوامل مثبت و رفع عوامل خروجی منفی بپردازد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر لزوم توجه همگان در نگاه جامع‌تر و بلندتر به افق‌های مورد نظر انقلاب و آرمان‌های شهدا، گفت: پیگیری اصلاح نقایص در متون درسی، شناسایی کمبودها در دروس، اصلاح روش‌های تربیتی و رفع نقایص فردی توسط معلمان نقش بسزایی در تحول آموزش و پرورش دارد.

وی تقدیم معلم شهید در آغاز سال فرهنگ را زنگ بیدار باش و رمز بیداری عنوان کرد و افزود: رسالت بسیج فرهنگیان، ارتقاء آموزش و پرورش به بالاترین نقطه تعالی برای تربیت نسل تراز اسلام و انقلاب است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان خاطرنشان کرد: استواری ارزش‌ها و حل مشکلات در مدارس موجب موفقیت دانشگاه‌ها و جامعه و عرصه‌های مختلف خواهد شد.

انتهای پیام

کد N267668