سازمان بازرسی از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان خواست؛

انجام اقدامات لازم برای مقابله با گران‌فروشی و کم‌فروشی

سازمان بازرسي كل كشور

سازمان بازرسی کل کشور از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خواست که برای مقابله با کم‌فروشی، تقلب و گران‌فروشی اقدامات لازم را انجام دهد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با توجه به قریب‌الوقوع بودن اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها علیرغم تأکید مسئولین دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط بر تثبیت قیمت‌ها به هر نحو ممکن، اطلاعات واصله، مشاهدات و بررسی‌های میدانی حاکی از آن است که برخی از تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان با سوء‌استفاده از این شرایط اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کردند یا به کم‌فروشی کالاها روی آورده‌اند.

اقلام متنابهی از تولیدات پرمصرف از جمله پنیر، ماست، کنسرو ماهی، غذاهای کنسرو شده، نوشیدنی‌ها، روغن نباتی، مواد شوینده، محصولات بهداشتی و... ظاهراً با ثابت نگه داشتن قیمت‌های مندرج در روی بسته‌بندی کالاها و ظروف با اتخاذ روش‌های متقلبانه از جمله کاهش میزان محصول و پایین‌ آوردن کیفیت آن عملاً مبادرت به کم‌فروشی و گران‌فروشی کردنه‌اند.

در پایان از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خواسته شده ضمن رصد بازار و اعمال نظارت به‌هنگام در سطح عرضه برای مقابله با کم‌فروشی، تقلب و گران‌فروشی، نتیجه به همراه مدارک به سازمان بازرسی کل کشور اعلام شود.

انتهای پیام

کد N267639