نباید زنان زیبارو را از میدان به در کنیم/ خاتمی را اذیت کردند

هاشمی

رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام با بیان اینکه باید فرهنگ را درست تعریف کنیم، گفت: رهبری راضی نیستند که در سال فرهنگ دنبال این باشیم که کسانی که خوب می‌خوانند را از میدان به در کنیم یا خانم‌هایی که قیافه زیبایی دارند را نگذاریم ظاهر شوند.

 
 
 
 
به گزارش آفتاب به نقل از تسنیم، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام امروز در دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر که در کتابخانه ملی برگزار شد با اشاره به نامگذاری سالجاری به عنوان اقتصاد و فرهنگ گفت: یکی از آرزوهای من این است که بتوانم برای ایجاد فرهنگ کاری انجام دهم برای اینکه در بحث فرهنگ وقتی در قشر سنتی صحبت می‌شود از زن، آرایش زن، موسیقی و یا فیلم صحبت می‌کنند و جلسه را برهم می‌زنند. خیال می‌کنند فرهنگ این است در حالی که این از هزارمین مسائل فرهنگ است.

وی خاطرنشان کرد: رهبری راضی نیستند که در سال فرهنگ دنبال این باشیم که کسانی که خوب می‌خوانند را از میدان به در کنیم و یا خانم‌هایی که قیافه زیبایی دارند را نگذاریم ظاهر شوند.

رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام تجسس را از بدترین رویه‌های ضداخلاقی عنوان کرد و با بیان اینکه ما حق نداریم وارد زندگی و عقاید مردم شویم گفت: حق نداریم اسرار مردم را بفهمیم، چه برسد به آن که آن را افشاء کنیم.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به اینکه ما حق شنود در منازل و ماشین‌های مردم را هم نداریم این اقدامات را خطایی بزرگ عنوان کرد و افزود: به اسم امنیت مرتکب چنین خطاهایی می‌شوند همه اینها ضداخلاقی است.

وی خطاب به اهالی فرهنگ و هنر افزود: باید مصادیق فرهنگی را که رهبری می‌خواهند پیدا و انجام دهید و من هم به شما کمک می‌کنم.

رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام همچنین در خصوص مدیران سابق کتابخانه ملی اظهار داشت: اولین رئیس این کتابخانه آقای رجبی بودند و وقتی که جناب آقای خاتمی از دولت من استعفا دادند مسئولیت این مرکز را برعهده گرفتند. البته او را اذیت کردند و مجبور به استعفا شد.

هاشمی رفسنجانی همچنین با اشاره به اینکه ما باید فرهنگ را دست تعریف کنیم، خاطرنشان کرد: آقا در زمان ریاست جمهوری من موضوع تهاجم فرهنگی را مطرح کردند و دیگران سراغ مسائل دیگری رفتند. آقا گفتند ما چی گفتیم و اینها چی می‌گویند.

تکمیل می‌شود...
کد N267252