راهپیمایی شبانه مخالفان "کودتا" و ادامه اخراج دانشجویان مصری

مصر

حامیان اخوان المسلمین با برپایی تظاهرات شبابه در مناطق مختلف مصر "سیاسی شدن دستگاه قضا" را محکوم کرده و خواهان آزادی زندانیان سیاسی شدند.

حامیان اخوان المسلمین با برپایی تظاهرات شبابه در مناطق مختلف مصر "سیاسی شدن دستگاه قضا" را محکوم کرده و خواهان آزادی زندانیان سیاسی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، تعدادی از دانشجویان حامی اخوان المسلمین در تظاهراتی "سیاسی شدن دستگاه قضا" را محکوم کردند و خواستار آزادی زندانیان سیاسی و تحقق مجدد دموکراسی شدند.

در همین راستا، مدیریت دانشگاه الازهر در زقازیق تصمیم گرفت 36 تن از دانشجویان دانشکده پژوهش‌های اسلامی را از دانشگاه اخراج کند و آن‌ها را از مشارکت در امتحانات نیم سال دوم محروم کند.

نیروهای امنیتی مصر برای متفرق کردن دانشجویان معترض در دانشگاه أسیوط گاز اشک آور و گلوله شلیک کرده و با دانشجویان درگیر شدند.

دانشجویان دیگر دانشگاه‌های مصر نیز با برپایی تظاهرات، تصمیم دانشگاه‌ها برای اخراج صدها تن از دانشجویان مخالف در دانشگاه‌های الازهر، قاهره، عین شمس و دیگر دانشگاه‌ها را محکوم کردند.

پیشتر اسامة العبد، رئیس دانشگاه الازهر تصمیم گرفت 76 تن از دانشجویان دختر و پسر را به اتهام آشوب افکنی از دانشگاه اخراج کند، این درحالی است که امتحانات دانشگاه قاهره در میان تدابیر شدید امنیتی برگزار می‌ شود.

هم‌چنین تظاهر کنندگان در منطقه حلوان با سردادن شعارهایی، سرکوب‌های امنیتی علیه مخالفان را محکوم کرده و با در دست گرفتن کارت‌های زرد رنگ و پلاکارد، مخالفت خود را نسبت به مداخله نیروهای امنیتی اعلام کردند.

حامیان اخوان المسلمین در روستای المیمونة در استان بنی سویف، حملات نیروهای امنیتی علیه دانشجویان را محکوم کردند و خواستار توقف شکنجه علیه آنان شدند.

پیشتر در دانشگاه اسیوط درگیری‌هایی میان نیروهای امنیتی با دانشجویانی رخ داد که سعی داشتند در محوطه بیرونی دانشگاه در مخالفت با "کودتا" دست به تظاهرات بزنند که نیروهای امنیتی با شلیک گاز آشک‌آور و گلوله آنها را متفرق کردند.

انتهای پیام

کد N267243