رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی:

جامعه به بازسازی فرهنگی و اخلاقی نیاز دارد

سیاسی

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با بیان اینکه سرمایه‌های فرهنگی از سرمایه‌های اقتصادی ارزشمندتر هستند گفت: اقتصاد بدون فرهنگ به فقر، بی‌عدالتی و فاصله طبقاتی منجر می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدرضا صالحی امیری در مراسم رونمایی از کتاب‌های خاطرات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که صبح روز سه‌شنبه (16 اردیبهشت) در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد با اشاره به این‌که فرهنگ منشا تمام فضیلت‌ها و تعالی یک ملت است خاطرنشان کرد: فرهنگ به تعالی اخلاقی و معنوی جامعه کمک می‌کند.

او در ادامه با اشاره به وجود بحران اعتماد و مشکلاتی نظیر فقر، خشونت، اعتیاد و طلاق گفت: این مشکلات این پیام را دارد که جامعه به بازسازی اخلاقی و فرهنگی نیازمند است زیرا اکنون ستون بزرگ اخلاق در جامعه سست شده است و اگر این ستون تقویت نشود، جامعه دچار فروپاشی می‌شود.

صالحی امیری افزود: در این راستا بزرگان و مسئولان نظام نقش مهمی دارند زیرا در هشت سال گذشته تخم بداخلاقی، ‌دروغ و تزویر پرورانده شده و امروز ما آن را برداشت کردیم. اگر ما امروز فضلیت بکاریم فردا می‌توانیم پاکی درو کنیم.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در پایان گفت: ما بیش از هر زمانی به احیای فضلیت نیازمندیم. ما در کنار اقتصاد باید به فرهنگ نیز توجه کنیم و در این راستا سازمان اسناد و کتابخانه ملی می‌تواند یک اندیشگاه ملی برای تبادل نظر نخبگان و مرکزی برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی باشد.

انتهای پیام

کد N267206