یونسی: فرهنگ ایرانی ضدتوسعه نیست

علي يونسي

دستیار و مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی با بیان این‌که فرهنگ اقوام ایرانی بخش زنده میراث ایرانیان است که کمتر دچار تحریف شده است، گفت: ما می‌توانیم با مطالعه فرهنگ اقوام ایرانی و ارزش‌ها به آداب و سنن ایران زمین دست پیدا کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین علی یونسی در مراسم رونمایی از کتاب‌های خاطرات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که صبح امروز(سه‌شنبه) در مرکز اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد با بیان این‌که متاسفانه در بسیاری از شهرهای بزرگ ایران بخشی از فرهنگ ایران دچار تغییر شده اظهار کرد: برخی از صاحب‌نظران معتقدند فرهنگ ایرانی ضدتوسعه و آمیخته با ترس، دروغ و تزویر است و با این فرهنگ نمی‌توان به توسعه رسید.

وی افزود: من این محققان را دعوت می‌کنم که فرهنگ زنده اقوام ایرانی را مطالعه کنند زیرا صداقت، شجاعت و انسانیت به بهترین وجه در میان این اقوام وجود دارد.

دستیار و مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی در پایان گفت: ما یک ملت ایران داریم و نه یک ملت فارس، لر یا ترک. همه تنوع فرهنگی و قومی در ذیل ملت بزرگ ایران زندگی می‌کنند و پاسدار ارزش‌های دینی و ملی هستند.

انتهای پیام

کد N267150