نماینده قزوین: کاهش سطح آب سفره‌های زیرزمینی، باعث خشکی باغستان سنتی شهر شده است

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: سطح آب سفره‌های زیرزمینی تا 25 متری کاهش یافته و این امر باعث فرو نشست زمین و خشک شدن باغستان سنتی قزوین شده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، داود محمدی در تذکری در جلسه علنی امروز مجلس سطح آب سفره‌های زیرزمینی استان قزوین را اسف‌بار دانست و گفت: این مشکل به حدی پیش رفته که نه تنها در بخش کشاورزی با مشکل مواجه هستیم بلکه در تامین آب شرب نیز با معضلات جدی مواجه هستیم.

این نماینده مجلس تقاضای اتصال الموت شرقی به تنکابن و الموت غربی به رودسر شد و گفت: این اتصال باعث کوتاه شدن مسافت به میزان 180 کیلومتر و صرفه‌جویی در مصرف 100 میلیون لیتر سوخت در اولین سال بهره‌برداری و بازگشت کل سرمایه‌گذاری اولیه در مدت 4 سال خواهد شد.

ادامه متروی هشتگرد به قزوین و خط آهن قزوین بوئین زهرا به قم و کمربند جنوبی قزوین از دیگر تقاضاهای نماینده مردم این شهر بود.

او همچنین خواستار تعریض جاده‌ها و احداث بیمارستان‌های دولتی در الوند و محمدیه و تامین پزشک مورد نیاز در مراکز درمانی روستایی و احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهرهای آبیک و محمدیه و حل مشکل مسکن مهر شهرک مهرگان و ساماندهی امامزاده‌های استان و حل مشکل نیروهای شرکتی آموزش و پرورش شد.

انتهای پیام

کد N267137