حسن کامران:

قانون درباره مسکن مهر ایثارگران باید اجرا شود

مجلس

همه ایثارگران که در منطقه چهارباغ زندگی نمی کنند یکی در منطقه سیستان دیگری در ایلام و بیشتر در مناطق محروم هستند که امام خمینی(ره) فرمودند که ایثارگران را در پیچ و خم اداری قرار ندهید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه وظیفه نمایندگان در مجلس نظارت است گفت: قانون درباره مسکن مهر ایثارگران باید اجرا شود.

به گزارش ایلنا، حسن کامران در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، درباره سؤال خود از وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم اجرای ماده 44 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه در مورد تأمین مسکن ایثارگران، گفت: در برنامه پنجم که مشروح مذاکرات در جلسه 271 مجلس در حال حاضر در دسترس است دولت با این موضوع مخالفت کرد اما در برنامه پنجم حکمی به عنوان مسکن مهر داشتیم که هیچ فایده ای برای ایثارگران نداشت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در صحن علنی مجلس آقای کوثری بند 44 را پیشنهاد دادند اما سؤال من در این خصوص است که چرا این موضوع تاکنون اجرا نشده است ولی وزیر راه و شهرسازی اشاره می کند که سؤال را ندیده و از آن اطلاع نداشته است.

وی ادامه داد: اما ما در این مورد در کمیسیون عمران بحث ایثارگران را مطرح کردیم و در دولت قبل نیز در این باره با وزیر وقت راه و شهرسازی صحبت ها و گفتگوهایی به عمل آمد و گفته شد که این حکم قانونی باید چگونه اجرا شود، در 31 استان کشور 200 هزار رزمنده زمین به نرخ منطقه ای نگرفتند که این موضوع در بودجه 92 وجود داشت ولی در بودجه 93 به آن اشاره نشده است اما به جای اینکه به این موضوع توجه کنند در بودجه 93 این مورد 2 هزار نفر عنوان شد که این نشان می دهد که عزم راسخی برای مرتفع کردن مسکن ایثارگران وجود ندارد.

کامران تصریح کرد: همه ایثارگران که در منطقه چهارباغ زندگی نمی کنند یکی در منطقه سیستان دیگری در ایلام و بیشتر در مناطق محروم هستند که امام خمینی(ره) فرمودند که ایثارگران را در پیچ و خم اداری قرار ندهید اما سؤال ما این است که چرا تا کنون قانون اجرا نشده است ما در مجلس وظیفه نظارتی داریم و سؤال ما سیاسی نیست این ماجرا در گذشته بوده و تا کنون ادامه داشته است اما حتی برای 270 جانبازی که در این مورد مشکل داشتند مسکنی در نظر گرفته نشده است، شما باید به ایثارگران پاسخ دهید چرا که یک ایثارگر نباید برای گرفتن وام و زمین التماس کند.

کد N266907