نماینگان از پاسخ های آخوندی در خصوص وضعیت مسکن ایثارگران قانع شدند

مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از اینکه نماینده اصفهان اعلام کرد از پاسخ های وزیر راه و شهرسازی درمورد ساماندهی مسکن ایثار گران قانع نشد با رای گیری مجلس اعلام کردند که از پاسخ های آخوندی به این سوال قانع شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی که به بررسی سوال نمایندگان از وزرا اختصاص یافته بود سوال حسن کامران نماینده مردم اصفهان از وزیر راه و شهرسازی مطرح شد. این سوال در مورد علت عدم اجرای ماده 44 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه در مورد تامین مسکن ایثارگران بود.

حسن کامران در خصوص این سوال گفت: برنامه پنجم توسعه وزارت راه و شهر سازی را مکلف می کند که در تامین مسکن جانبازان 50 درصد و بالاتر، جانبازان 25 درصد تا 50 درصد که حداقل دو سال سابقه حضور در جبهه داشتند و همچنین آزادگان و فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد و بالاتر فاقد مسکن که قبلا از زمین یا مسکن دولتی استفاده نکردند تامین کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بندی از ماده واحده قانون بودجه سال 92 نیز پیش بینی منابع مالی تامین مسکن ایثارگران صورت گرفته بود.

وزیر راه و شهرسازی باید چگونگی جرای این دو حکم برنامه و بودجه و همچنین پیش بینی لازم در بودجه سال 93 در این خصوص را اعلام کند.

وی همچنین با اشاره به جلسه ای که قرار بود با حضور رئیس کمیسیون عمران نماینده سوال کننده وزیر راه و شهرسازی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این خصوص تشکیل شود گفت: هماهنگی لازم برای تشکیل این جلسه به عمل آمد اما وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد شهید علیرغم اعلام آمادگی قبلی در جلسه مذکور شرکت ننمودند و این مسئله حل نشده باقی ماند.

در پایان کامران گفت: بنده جرات نمی کنم به خاطر شهدا قانع شوم به همین دلیل اعلام می کنم که از پاسخ های آقای آخوندی قانع نشدم و دوستان هرچه می خواهند رای دهند.

نمایندگان مجلس با 132 رای موافق 54 رای مخالف و 21 رای ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر در مجلس اعلام کردند که از پاسخ های آخوندی به این سوال قانع شدند.