رسانه‌های ژاپن از طر‌ح‌ چین برای سقوط دولت کره شمالی خبر دادند

ایسنا نوشت:

رسانه‌های ژاپنی مدعی شدند، اسنادی را به دست آورده‌اند که نشان دهنده طرح‌های دولت چین برای سرنگونی دولت کره شمالی است و نشان می‌دهد پکن امید چندانی به عمر حکومت کیم جونگ اون ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، این اسناد به دست برنامه‌ریزان ارتش آزادی‌بخش خلق چین طراحی شده است و رسانه‌های ژاپن آن را منتشر کرده‌اند.

در این اسناد جزییاتی از بازداشت رهبران کره شمالی و ایجاد کمپ‌های پناهندگان در صورت ایجاد ناآرامی داخلی در این کشور مرموز برنامه‌ریزی شده است.

در این گزارش همچنین به افزایش نظارت به 879 مایل مرز مشترک چین و کره شمالی اشاره شده است. طبق اسناد به دست آمده، هر رهبر نظامی کره شمالی و یا رهبران سیاسی که هدف جناح رقیب یا قدرت نظامی دیگری باشد و یا گمان رود که می‌تواند منبع اطلاعاتی برای آمریکا باشد، باید حمایت شود.

طبق گزارش خبرگزاری کیودو، رهبران کره شمالی باید در کمپ‌های ویژه نگهداری شوند و تحت نظارت باشند.

همچنین نباید اجازه داد که این افراد دیگر عملیات‌های نظامی را هدایت کنند یا در اقداماتی که علیه منافع چین است، شرکت کنند.

در این گزارش همچنین آمده است که "نیروهای خارجی" ممکن است در حوادثی که به سقوط کنترل داخلی کره شمالی بینجامد، مشارکت کنند و همین امر موجب می‌شود که میلیون‌ها تن فرار کنند. طبق این گزارش، تنها مسیر اصلی که می‌توان از اکثر پناهندگان حمایت کرد، ورود آن‌ها به مرز چین و در منطقه امن است.

5252

کد N266527