ظریف 69 نماینده مجلس را با نطق خود قانع کرد

تسنیم نوشت:

 بررسی 4 مورد سوال مشترک جمعی از نمایندگان مجلس از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در جلسه علنی صبح امروز مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

46 تن از نمایندگان مجلس در سوالی از ظریف پرسیده بودند که علت انفعال شما در موضوع رژیم حرام‌زاده اسرائیل و هولوکاست چیست؟

همچنین در سوال 23 نفر از وکلای ملت از وزیر امور خارجه آمده بود که مستندات تاریخی شما در خصوص تأیید دروغ هولوکاست در دولت راستگویان چیست؟

علت عدم حمایت شما از پیشرفت‌های دفاعی ایران و جلوگیری از سفر هیئت‌های کارشناسی کشورهای دیگر در جهت توسعه توان موشکی به ایران، سوال 5 نفر از نمایندگان مجلس بود که از محمدجواد ظریف پرسیده شده بود.

 

در جلسه علنی صبح امروز مجلس جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از دیگر نمایندگان سوال کننده این 4 مورد سوال را از وزیر امور خارجه پرسید و جواد ظریف نیز با قرار گرفتن پشت تریبون مجلس به این سوالات پاسخ داد در نهایت نمایندگان سوال کننده اعلام کردند که از پاسخ های وزیر به این چهار مورد سوال قانع شده‌اند.

کریمی قدوسی طی سخنانی در باره اظهارات ظریف گفت: با فرض اینکه جناب آقای ظریف نابودی رژیم صهیوینستی را به عنوان آرمان جمهوری اسلامی در مذاکرات دنبال می‌کنند و چون در آستانه سفر هستند و مذاکراتی پیش رو دارند، برای جلوگیری از لطمه به مساله؛ در این حین رئیس مجلس با قطع سخنان کریمی قدوسی گفت: شما باید یک کلمه بگویید که قانع شدید یا خیر؛ چرا فلسفه حکم را می‌گویید؟ ما از شما فلسفه حکم نمی‌خواهیم.

کریمی قدوسی هم اعلام کرد که قانع شده است.

 

1717

کد N266475