حبس 2 دختر پادشاه عربستان در پی انتقاد از نقض حقوق زنان در این کشور!

سیاسی

دو دختر پادشاه عربستان که به دلیل درخواست‌شان برای احقاق حق زنان عربستانی در یکی از کاخ‌های جده حبس شده‌اند به بیان شرایط‌شان در حبس پرداختند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سحر و جواهر دو دختر عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در مصاحبه اینترنتی با شبکه راشا تودی عنوان داشتند که غذا و آب آشامیدنی از آن‌ها قطع شده است و غذاهای کنسروی می‌خورند که مدت تاریخ انقضای آن گذشته است.

آن‌ها با درخواست از سازمان‌های حامی حقوق بشر برای نجات خود اظهار کردند: ما می‌خواهیم بدانیم که به چه چیزی ما را متهم کرده‌اند چرا که ما در بازداشت به سر می‌بریم این اقدام اسارت نامیده می‌شود و در هر جای جهان یک اقدام غیرقانونی به شمار می‌آید و هیچ‌ کس آنهایی را که ما را حبس کرده‌اند مسئول این بدرفتاری‌ها نمی‌داند.

دختران پادشاه عربستان در ادامه افزودند: ما از طرف‌هایی که جامعه بین‌الملل نامیده می‌شوند و همچنین از کسانی که از حقوق بشر حمایت می‌کنند، می‌خواهیم تا دست به کاری بزنند و پادشاه عربستان و پسرانش را مسئول این اقدام بدانند.

در همین راستا العنود الفایز، همسر سابق پادشاه عربستان و مادر این دو دختر عنوان داشت که اوضاع دخترانش مثال ساده‌ای از تجاوزها در عربستان است.

وی در مصاحبه‌ با راشا تودی گفت: آن‌ها در معرض فشار روحی و نیز دیگر زنان عربستانی در آماج بدرفتاری‌های جسمی قرار دارند و این امر غالبا از سوی برادران، پدران و همسرانشان رخ می‌دهد و علت این است که این زنان تحت تسلط ولی امر قرار دارند.

العنود الفایز عنوان داشت: بله دختران من توجه‌ها را به این اهانت‌ها جلب کردند که مشکل اصلی زنان عربستانی به شمار می‌آید. صحبت کردن در خصوص حق زنان عربستانی برای رانندگی امری مضحک است و آن‌ها صرفا برای حق رانندگی اعتراض نکرده‌اند بلکه در وهله اول برای احقاق حقوق اساسی خود اعتراض کرده‌اند.

العنود که همسر مطلقه پادشاه عربستان است از وی چهار دختر به نام‌های هلا و سحر و مهی و جواهر دارد.

انتهای پیام

کد N266463