نبیل فهمی: واشنگتن از اخوان‌المسلمین حمایت نکند

آمريكا,مصر

وزیر خارجه مصر با بیان اینکه روابط قاهره با واشنگتن بسیار بهتر از قبل شده است، گفت: واشنگتن نباید از اخوان المسلمین حمایت کند چرا که دولت مصر این گروه را گروهی تروریست اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نبیل فهمی، وزیر خارجه مصر در گفت‌وگو با شبکه خبری اسکای نیوز عربی تاکید کرد: واشنگتن نباید باه اخوان المسلمین ارتباطی داشته باشد چرا که دولت مصر گروه اخوان المسلمین را گروه تروریستی اعلام کرده است.

وی عنوان داشت: از نظر ما تعامل کردن با گروه تروریستی اقدامی مناسب نیست همانطور که ما با دیگر گروه‌های تروریستی در کشورهای دیگر تعامل نمی‌کنیم و بهتر است همگان به قوانین ما احترام بگذارند.

فهمی در خصوص انتقادهای اخیر واشنگتن از حکم‌های اعدام گروهی اخوان المسلمین گفت: من به اعضای کنگره آمریکا و مسئولان این کشور گفتم که دستگاه قضائی مصر نهادی مستقل است و روش و شیوه خاص خود را دارد.

وی تاکید کرد: مصر نظامی دموکراتیک را اداره می‌کند و در اقدامات دستگاه قضایی مداخله نمی‌کند.

فهمی در خصوص برقراری روابط با واشنگتن گفت: ما پیش‌بینی می‌کنیم که روابطمان با واشنگتن بهتر از قبل شود.

وی افزود: بحث تنها سر مساله کمک‌های نظامی نیست بلکه بهتر است روابط خود را با واشنگتن گسترش داده و وارد مرحله جدیدی شویم که به احترام متبادل میان خود بپردازیم.

فهمی همچنین در خصوص اقدام اتیوپی برای ساختن سد "النهضة" بر روی رود نیل گفت: تاکنون مذاکرات جدی در این باره صورت نگرفته است و ما منتظر واکنش اتیوپی به پیشنهادات خود هستیم.

وی در خصوص مرحله ما بعد انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: براساس اطلاعاتی که در قانون اساسی صورت گرفته اختیارات رئیس جمهوری آتی بسیار کمتر از رئیس جمهوری سابق خواهد بود اما شاخص‌هایی از جمله توزیع اختیارات میان پارلمان و نخست وزیر نیز وجود دارد.

انتهای پیام

کد N266350