۲۰ کشته حاصل درگیری های جدید در منطقه اسلاویانسک اوکراین

اسلاویانسک,درگیریهای مسلحانه

مسکو- ایرنا- یک رسانه روسی با اشاره به زد و خوردهای شدید میان نیروهای امنیتی اوکراین و شبه نظامیان مخالف دولت در منطقه اسلاویانسک اعلام کرد: در درگیریهای شبانه روز اخیر در اسلاویانسک، حدود 20 نفر از دو طرف کشته شدند.

به گزارش ایرنا، کانال تلویزیونی خبری ˈروسیه24ˈ روز سه شنبه در گزارشی به نقل از خبرنگار خود در اسلاویانسک خاطرنشان کرد: در حال حاضر از شدت درگیریها در اسلاویانسک کاسته شده است و شبه نظامیان به تجدید سازماندهی برای مقابله با حملات جدید نیروهای اوکراینی آماده می شوند.

گزارش حاکی است: درگیریها در شبانه روز اخیر در چند ناحیه شهر اسلاویانسک و مناطق حومه آن به ویژه روستای سیمیونوفکا با شدت جریان داشت.

بر پایه گزارش در این روستا نیروهای اوکراینی با پشتیبانی نفربرهای زرهی به مواضع شبه نظامیان حمله کردند و با توجه به برتری نیروهای دولتی، معترضان مسلح به نواحی داخلی عقب نشینی کردند.

در گزارش آمده است: اخبار رسیده از شهر در محاصره اسلاویانسک حاکی از آماده شدن شبه نظامیان (طرفدار روسیه) برای مقابله با نیروهای تازه نفس ارتش اوکراین است.

به گزارش کانال دوم تلویزیون دولتی روسیه، یک ستون نفربرهای زرهی ارتش اوکراین در حال حرکت به سوی اسلاویانسک از طرف شهر ˈایزیومˈ واقع در شمال این منطقه است.

شهر اسلاویانسک در استان دونتسک اوکراین از اواسط ماه آوریل گذشته کانون درگیریهای مسلحانه میان نیروهای امنیتی اوکراین و شبه نظامیان طرفدار روسیه بوده است.

شبه نظامیان خواهان برقراری حکومت فدرال در اوکراین هستند و یک ماه پیش جمهوری مستقلی را در استان دونتسک به نام جمهوری مردمی دونتسک تاسیس کرده اند و حکومت مرکزی کی یف آنها را تروریست می نامد و واحدهای امنیتی را برای سرکوبی این حرکت به دونتسک اعزام کرده است.

اروپام/2242**۵۱۸** 1337
کد N266284