ظریف در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی:

سیاست خارجی جمهوری اسلامی رویاهای باطل و خطرناک بدخواهان را نقش برآب کرده است

مجلس,ظریف وزیر خارجه,صحن علنی,دلواپیسم

گفتمان انقلاب اسلامی که گفتمان صلح طلبی همراه با تسلیم ناپذیری،‌گفتمان تعامل پذیری همراه با عزت، گفتمان گفتگو با هویت مداری و گفتمان مصلحت جهان و ابنای بشر است با موفقیت مسیر پیشرفت در روشنگری و شکستن موانع را دنبال می کند.

وزیر امور خارجه که برای پاسخ به سوالات نمایندگان در صحن علنی مجلس حاضر شده است گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی رویاهای باطل و خطرناک بدخواهان را نقش برآب کرده است

به گزارش خبرنگار ایلنا در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی محمد جواد ظریف،‌وزیر امور خارجه ایران برای پاسخگویی به سوال نمایندگان در صحن حاضر شد و طی سخنانی اظهار داشت: سوال و نظارت حق و وظیفه نمایندگان محترم است و پاسخگویی در چهارچوب مصالح ملی وظیفه بنده وسایر همکارانم در هیات دولت است.

وزیر امور خارجه ایران در صحن علنی مجلس خاطر نشان کرد: حساسیت دوستان نماینده در مجلس نشان دهنده اهمیتی است که برای سیاست خارجی و امنیت ملی قائلند که این جای تشکر دارد.

وی ادامه داد: بنده به نوبه خود خوشحالم که بیش از هر وزیر دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی در هشت ماه اول تشکیل دولت در مجلس، کمیسیون و همچنین دوبار درصحن علنی حاضر شدم و توضیحات خود را تقدیم نمایندگان کرده‌ام.

ظریف تصریح کرد: خداوند را سپاسگزارم که به برکت هوشمندی مردم دلاور ایران اسلامی و در سایه حمایت مقام معظم رهبری و تدبیر و درایت رئیس جمهور ایران امروز از سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران با ارائه منطقی گفتمان اصیل انقلاب که همان گفتمان امام و مقام معظم رهبری است نشان دادیم که تمام مواضع ما عین مواضع امام راحل و مقام معظم رهبری است.

وزیر امور خارجه کشورمان درادامه یاد‌آور شد: گفتمان انقلاب اسلامی که گفتمان صلح طلبی همراه با تسلیم ناپذیری،‌گفتمان تعامل پذیری همراه با عزت، گفتمان گفتگو با هویت مداری و گفتمان مصلحت جهان و ابنای بشر است با موفقیت مسیر پیشرفت در روشنگری و شکستن موانع را دنبال می کند.

ظریف گفت: دوستان اسلام و انقلاب در همه جا خوشحال هستند چرا که به دلیل سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران عرصه بر بدخواهان انقلاب تنگ شده و سرمایه گذاری های کلان و رویاهای باطل و خطر ناکشان نقش برآب شده است.

وی درپایان سخنان خود افزود: به لطف الهی و دعای معصومین و راهنمایی مردم و نمایندگانشان دلبسته ایم و امروز هم با همین رویکرد در محضر شما حاضر شده ام تا به سوالات نمایندگان مجددا در نوبت دوم پاسخ دهد.

کد N266138