آغاز رزمایش ناتو در استونی با حضور 6 هزار نیرو

رزمایش‌ سه هفته ناتو با حضور شش هزار نیرو در استونی آغاز شده و برای نخستین بار یک تیم امنیت سایبری از فرانسه نیز در این رزمایش حضور یافته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری صدای روسیه، وزارت دفاع استونی در بیانیه‌ای گفت: رزمایش امسال باعث حضور شش هزار نیروی ائتلاف ناتو آغاز شده که در نوع خود یک رکورد است. این سربازان از یگان دوک لانکستو، لتونی، نیروهایی از هوابرد ارتش آمریکا و سربازانی در لیتوانی هستند.

علاوه بر این لهستان سه جت سوخوی SU-22 خود را به همراه یک سیستم دفاعی 8-SA که وظیفه دفاع و پتشیبانی از پایگاه هوایی نزدیک تالین، پایتخت استونی و حریم هوایی اطراف را دارد، در این رزمایش شرکت داده است.

همانند سال گذشته میلادی، پرسنل ضد هوایی از بلژیک نیز در این رزمایش حضور دارند. هدف اصلی این رزمایش ارزیابی مهارت یگان‌های آتشبار، تقویت همکاری میان یگان‌های مختلف و تقویت روش‌های هماهنگی و مدیریت میان پرسنل است.

رزمایش "طوفان بهاری" هر ساله در مناطق مختلف استونی برگزار می‌شود و آغاز آن به سال 2003 باز می‌گردد. در رزمایش سال جاری میلادی، تمرین های نظامی در پنج استان از 15 استان استونی از جمله مناطق جنوبی و جنوب شرقی این کشور که نزدیک به مرز روسیه است، برگزار می‌شود و 23 مه سال جاری میلادی نیز به پایان می‌رسد.

بریتانیا، فرانسه و آمریکا از 29 آوریل 2014 و یک هفته پیش از برگزاری این رزمایش در استونی، سربازان خود را در منطقه بالتیک مستقر کرده‌اند. یک روز قبل نیز، 150 پرسنل هوابرد آمریکا با یک هواپیمای ترابری در پایگاه هوایی آماری پیاده شدند. تفنگداران نیروی دریایی آمریکا پس از اتمام این رزمایش قرار است تا پایان 2014 در استونی بمانند.

انتهای پیام

کد N266124