شکوری: دولت با تکیه بر اصلاح‌طلبان می‌تواند در مقابل تخریب‌کنندگان بایستد

دولت,تخريب,اصلاح‌طلبان,نقد و انتقاد

یک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی اظهار کرد: مخالفان دولت با تضعیف دولت به دنبال این هستند تا عقبه مردمی را از رئیس‌جمهور جدا کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالفضل شکوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اینکه "گروه‌های رقیب دولت و اصلاح‌طلبان و گروه‌های وابسته به دولت قبلی و جبهه پایداری موج جدیدی از تخریب‌ها علیه دولت آغاز کرده‌اند"، خاطرنشان کرد: البته دولت هم با اقداماتی زمینه را برای فعالیت مخالفان و مخربان خود فراهم کرده است.

وی افزود: مخالفان دولت با تخریب‌هایی که انجام می‌دهند در حال ضعیف دولت هستند. دولت اکنون با مشکلات خارجی و مذاکرات هسته‌ای مواجه است و اکنون شرایط به گونه‌ای است که دولت باید در موضع قدرت باشد تا جوابگوی مطالبات مردمی باشد. تضعیف دولت به تضعیف نظام منجر خواهد شد و اگر دولت پشتوانه خود را از دست بدهد، غرب در مذاکرات فشارهای بیشتری به کشورمان وارد می‌کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اظهار کرد: البته حمایت از دولت به معنای این نیست که اشتباهات آن نادیده گرفته شود. دولت در زمینه اجرای هدفمندی یارانه‌ها دچار اشتباهاتی شد نظیر اینکه نفت سفید را مثل بنزین گران کرد در حالیکه مصرف‌کننده نفت سفید در کشور روستائیان هستند و در شرایط جدید فشار زیادی بر آنها وارد شده است. مواضع روستائیان اکنون نسبت به دولت تغییر یافته و دولت از این تغییر مواضع آنها خبری ندارد.

شکوری همچنین بر لزوم نقد سازنده دولت تاکید کرد و افزود: انتقاد سازنده با رویکرد حل مشکلات کشور انجام می‌شود اما عده‌ای اکنون سعی دارند کل حرکت دولت در زمینه اجرای هدفمندی یارانه‌ها را زیر سوال ببرند و بدین‌گونه دولت را تخریب کنند در حالی که دولت کارآیی مناسبی داشته و فقط باید ضعف‌های خود را جبران کند.

وی در ادامه افزود: دولت باید مواضع خود را نسبت به اصلاح‌طلبان مشخص کند زیرا بخشی از رأی آقای روحانی متعلق به دکتر عارف بود اما در حال حاضر عارف ایزوله شده است. در شرایطی که دولت از ظرفیت اصلاح‌طلبان استفاده نکند، برای طیف‌های مخالف دولت زمینه فعالیت فراهم می‌شود. دولت باید متوجه باشد که به تنهایی نمی‌تواند از خود دفاع کند و باید از ظرفیت اصلاح‌طلبان استفاده کند. شاید دولت اینگونه فکر می‌کند که با فاصله گرفتن از اصلاح‌طلبان از تخریب‌ها خلاص می‌شود در حالی که عکس این قضیه اتفاق افتاده است.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه "مردم هدف تخریب‌کنندگان دولت را می‌دانند"، اظهار کرد: دولت نیز نباید به مسائل فرعی و حاشیه‌ای وارد شود بلکه باید به مسائل اصلی مردم و مطالبات جامعه توجه کند.

وی در پایان گفت: البته دولت نباید مسائل فرعی و حاشیه‌ای را با مسائل اصلی جامعه اشتباه بگیرد. اکنون دولت باید استفاده از نیروهای اصلاح‌طلب را جزو مسائل اصلی بداند زیرا دولت با تکیه بر اصلاح‌طلبان می‌تواند در مقابل تخریب‌کنندگان بایستد.

انتهای پیام

کد N265936