الجزایر:نیروهای مسلح این کشور 9 عضو القاعده را کشتند

درگیری,تروریست

تهران ؛ ایرنا - وزارت دفاع الجزایر اعلام کرد : نیروهای مسلح این کشور روز دوشنبه 9 تن از تروریست های وابسته به القاعده را در نزدیکی مرز مالی کشته اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از الجزیره ، وزارت دفاع الجزایر در بیانیه ای گفت : این ˈ گروه تروریستی متشکل از 9 جنایتکار ˈ پس از درگیری با ارتش در منطقه مرزی تائوندرت در 80 کیلومتری غرب تین زائوتین در استان تمنرکشته شدند.

خبرگزاری رسمی الجزایر به نقل از این بیانیه افزود : هشت اسلحه خود کار از نوع کلاشینکف و تجهیزات فنی مخصوص پرتاب نارنج آرپی .جی هفت و ˈ مقادیر زیادی ˈ مهمات از این تروریست ها کشف و توقیف شده است .

گروه القاعده در مغرب اسلامی روز پنجشنبه مسئولیت حمله ماه اوریل در منطقه ناآرام قبایلی را که به کشته شدن یازده سرباز انجامید، به عهده گرفت .

این مرگبارترین حمله علیه ارتش طی سال ها اخیر بود و دو روز پس از آن بود که عبداالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری بیمار الجزایر برای چهارمین دوره انتخاب شد.

این رئیس جمهوری 77 ساله که از روی صندلی چرخ دار رای خود را به صندوق انداخت از مدت ها پیش رهبری تلقی می شود که به اعاده ثبات به الجزایر پس از جنگ داخلی مخرب دهه 1990 کمک کرده است.

مترجمام 1403 ** 1917
کد N265876

خواندنی از سراسر وب