یک مقام جنبش مقاومت اسلامی

یک مقام جنبش مقاومت اسلامی (حماس) اعلام کرد که این جنبش با انتصاب رامی حمدالله به عنوان نخست‌وزیر دولت یکپارچه فلسطین مخالفتی ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، این مقام جنبش مقاومت اسلامی اعلام کرد: حماس بر این باور است که حمدالله نخست‌وزیری فن‌سالار است و فلسطینی‌ها نسبت به انتصاب وی به عنوان نخست‌وزیر دولت جدید اتفاق نظر دارند.

پیش از این حماس و سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) در غزه به این توافق دست یافتند که دولتی انتقالی برای شش ماه تشکیل شود تا بدین ترتیب اختلافات هفت ساله میان فتح و حماس پایان یابد.

این دو جنبش فلسطینی توافق کردند موافقتنامه‌های سازش امضا شده در قاهره و قطر عملی شود.

این مقام حماس خاطرنشان کرد: جنبش مقاومت اسلامی انتخاب نخست‌وزیر دولت متحد را به عهده محمود عباس گذاشته است و حمدالله برای این سمت مناسب است زیرا ارتباط خوبی با حماس دارد.

در همین حال، مشاور نخست‌وزیر حماس تأکید کرد که دولت وفاق ملی در مدت قانونی خود که در جریان امضای توافقنامه آشتی ملی تعیین شده بود، تشکیل خواهد شد و به احتمال زیاد ظرف مدت 3 هفته آینده زمان نهایی تشکیل آن اعلام شود.

وی ادامه داد: منتظر سفر هیاتی از رام‌الله به غزه به منظور بررسی اسامی وزرای پیشنهادی برای دولت وفاق ملی هستیم.

مشاور نخست‌وزیر حماس تاکید کرد: هیات رام الله به ریاست عزام احمد قرار بود امروز وارد غزه شود اما به سبب سفر محمود عباس به دوحه و دیدار با خالد مشعل این سفر به اوایل هفته آینده موکول شده است.

انتهای پیام

کد N265869