تکذیب اظهارات منتسب به معاون نخست‌وزیر آذربایجان

یک مقام آگاه در دفتر معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان اظهارات منتسب به معاون نخست‌وزیر این کشور را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آژانس خبری آذربایجان (آپا) متن اصلاح شده اظهارات علی حسنف، معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان را به شرح زیر منتشر کرده است:

معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان در مراسم رونمایی از یک فیلم مستند درباره آزادسازی بخش از اراضی اشغالی این کشور، از حمایت نکردن عملی ایران و روسیه از این کشور در رابطه با مناقشه قره باغ انتقاد کرد.

رییس کمیته رسیدگی به امور جنگ‌زدگان و آوارگان جمهوری آذربایجان با انتقاد از موضع‌گیری نکردن عادلانه از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا درباره مناقشه قره باغ، به رغم بهره‌برداری از منابع انرژی این کشور گفت: جمهوری آذربایجان با ایران و روسیه نیز مناسبات عادی دارد اما چرا این کشورها در رابطه با مناقشه قره باغ از ما حمایت واقعی نمی‌کنند؟ معلوم است که این مناقشه برای این کشورها اهمیت دارد.

وی با بیان این که کشورهای یاد شده بهتر است دلایل اصلی خود را از این نوع تعامل به طور شفاف بیان کنند، تاکید کرد: به خاطر همین مساله ما باید به دولت، ملت و رییس‌جمهوری خودمان تکیه کنیم. زمانی که ما به قدر کافی از تجهیزات نظامی برخوردار نبودیم با رهبری حیدر علی‌اف توانستیم بخش «هورادیز» و 22 روستای اطراف آن را آزاد کنیم. اکنون ارتش ما بزرگترین قدرت منطقه‌ای است و در صورت دریافت دستور از رییس جمهور قادر است مناطق دیگر را هم آزاد کند.

وی از ترکیه به عنوان تنها همسایه‌ای یاد کرده است که موضع عادلانه در قبال مناقشه قره باغ دارد.

انتهای پیام

کد N265830