عناوینی از تازه های نشر وزارت امور خارجه رونمایی شد

اداره نشر کتاب

تهران – ایرنا – 11 عنوان کتاب با موضوعات سیاست خارجی، روابط بین الملل، حقوق بین الملل و تحولات منطقه با حضور مسوولانی از وزارت خارجه در سرای اهل قلم بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا ، در این مراسم محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرتضی دامن پاک معاون پژوهشی مرکز آموزش و پژوهش های وزارت امور خارجه ، هادی سلیمان پور از مشاوران وزیر امور خارجه و سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد در این مراسم حضور داشتند.

در ابتدا قرار شد محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در این مراسم حضور داشته باشد اما به دلیل مشغله کاری این امر میسر نشد.

کتاب دیپلماسی چند جانبه نوشته مشترک وزیر خارجه کشورمان و سجاد پور از جمله مهمترین کتاب هایی بود که در این مراسم رونمایی شد.

این کتاب 14 فصل دارد و در 900 صفحه به سیر تحول دیپلماسی چند جانبه، نظام بین الملل و ارتباط آن با حقوق بین الملل می پردازد.

علاوه بر این از محمود واعظی وزیر فعلی ارتباطات و دیپلمات سابق وزارتخارجه کتابی به عنوان «انقلاب» و «تحول سیاسی در خاورمیانه» عرضه شد.

این کتاب در 7 سطر به تحولات خاورمیانه، جنبش های مردمی جهان عرب و تغییرات در نظم کنونی با تمرکز بر انقلاب های کشورهای تونس، مصر و لیبی می پردازد.

علاوه بر این حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان نیز تازه ترین تالیف خود به عنوان «ناکارآمدی طرح خاورمیانه بزرگ از سوی امریکا» با ویرایش جدید را عرضه کرده است.

«نه سفید، نه سیاه»، «فرهنگ دیپلماسی و روابط بین الملل» ، «تعامل منطقه ای، ملی و جهانی» ، «گفت و گوی تمدنی تاریخی ایران و ترکیه»، «آسیا و امریکای لاتین» ، «منطقه گرایی و روابط بین الملل» و «تاریخ روابط ایران و پاکستان» از دیگر تالیفات اداره نشر وزارت امور خارجه بود که در این مراسم رونمایی شد.

سیام(3)**9173**ن.س**1449
کد N265724