مرکل از برگزاری دور دوم مذاکرات ژنو برای حل بحران اوکراین حمایت کرد

اوکراین

تهران - ایرنا - سخنگوی دولت آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که صدراعظم این کشور از ایده برگزاری دور دیگری از مذاکرات ژنو با هدف حل و فصل بحران اوکراین حمایت کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس، ˈاستفن سیبرتˈ خاطر نشان کرد که آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با اظهار نظر اخیر ˈفرانک والتر اشتاین مایرˈ وزیر خارجه آلمان در مورد برگزاری دور دوم مذاکرت ژنو برای حل بحران اوکراین موافق است.

سیبرت با اشاره به اینکه ما نیز خواهان برگزاری دور دیگری از این مذاکرات هستیم ،تاکید کرد: هیچ اختلاف نظری میان صدراعظم آلمان و وزیر خارجه در این رابطه وجود ندارد.

پیش از این فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرده بود که در حال مذاکره با مقامات روسیه، آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان امنیت و همکاری اروپا برای برگزاری دور دوم مذاکرات ژنو در مورد بحران اوکراین است.

به گزارش پایگاه خبری اینترفاکس اوکراین ، در حالی گمانه زنی ها برای برگزاری احتمالی دور دوم مذاکرات ژنو در مورد بحران اوکراین مطرح شده است که وزارت خارجه این کشور نیز اعلام کرد دور دوم مذاکرات ژنو می تواند پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آتی اوکراین برگزار شود.

وزارت خارجه اوکراین در بیانیه ای اعلام کرد که تاریخ و مکان دقیق دور دوم این مذاکرات هنوز مشخص نشده ، اما این مذاکرات ممکن است پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در تاریخ 25 مه و یا حتی همان روز برگزار شود.

سخنگوی وزارت خارجه اوکراین روز دوشنبه گفت : هنوز تصمیم نهایی در این رابطه اتخاذ نشده ، اما مشورت ها ادامه دارد، بنابراین مشخص شدن تاریخ این مذاکرات نادرست است.

وی در پاسخ به سووالی در مورد اینکه ممکن است این دور از مذاکرات پیش از انتخابات اوکراین انجام شود نیز گفت : این امکان وجود دارد ، اوکراین متعهد به توافقنامه ژنو است.

مترجمام**9234** 1447*5981
کد N265663