مقام پارلمانی روس: روس تباران اوکراین با تایید غرب کشتار می شوند

آمریکا,اوکراین

مسکو -ایرنا- معاون کمیسیون امور دفاعی دومای روسیه گفت: آمریکا و اتحادیه اروپا سیاست ضدروسی در اوکراین دنبال می کنند و کشتار روس ها در این کشور را تایید می کنند.

به گزارش ایرنا، ˈفرانس کلینتسویچˈ روز دوشنبه در گفت و گو با ریانووستی افزود: در اوکراین با خونسردی انسان های بیگناه را به آتش می کشند و به ضرب گلوله به قتل می رسانند و این وضعیت غیرقابل تصور است.

وی افزود: سیاست آمریکا و اتحادیه اروپا را که از کشتار بیرحمانه مردم توسط رژیم اوکراین حمایت می کند، جز تایید کشتار روسها چیز دیگری نمی توانم بنامم.

مقام پارلمانی روس گفت: تراژدی اودسا مقام های اوکراینی و حامیان غربی آنها را از ادامه سیاست ترور علیه ساکنان مناطق جنوب و شرق اوکراین باز نمی دارد.

روز جمعه در اودسا میان طرفداران روسیه از یک طرف و جمعی از طرفداران تیم های فوتبال و افراط گرایان خواهان اوکراین واحد، درگیری شدید رخ داد.

طرفداران روسیه پس از حمله طرف مقابل به ساختمان اتحادیه های کارگری پناه بردند اما افراط گرایان این ساختمان را به آتش کشیده و 38 نفر از افراد محبوس در آن کشته و حدود 200 نفر دیگر مصدوم شدند.

معاون کمیسیون امور دفاعی دومای روسیه یادآورشد: این آغاز مناقشه مسلحانه در اوکراین است که سازمانهای ویژه آمریکا راه انداخته اند.

وی ادامه داد: آغاز جنگ داخلی در اوکراین و بی ثبات شدن اوضاع این کشور به نفع آمریکا و غرب است و به همین دلیل در حال حاضر شاهد افزایش شمار مزدوران خارجی در اوکراین هستیم.

کلینتسویچ همچنین گفت که غرب از هر راه ممکن برای جلوگیری از همگرایی سیاسی و اقتصادی روسیه با جمهوری های شوروی سابق تلاش می کند و برای این منظور در حال حاضر در نظر دارد این کشور را به مناقشه مسلحانه بکشاند.

اروپام/2242**۵۱۸ **1010
کد N265608