در دیدار وزیر خارجه ارمنستان؛

لاریجانی: بستر لازم برای ارتقای سطح همکاری ها وجود دارد

دیدار

تهران - ایرنا - «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی با یادآوری مناسبات تاریخی و حسن همجواری ایران و ارمنستان گفت: با توجه به نگاه مثبت مجلس شورای اسلامی به همکاری های ایران و ارمنستان، بسترهای لازم برای ارتقای سطح همکاری ها در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی و تبادل کالا وجود دارد.

به گزارش ایرنا از اداره کل اخبار و رسانه های گروهی مجلس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز (دوشنبه)در دیدار ادوارد نعلبندیان وزیر خارجه ارمنستان با اشاره به سال های متمادی گذشته از روند رو به رشد مناسبات فی مابین ایران و ارمنستان ابراز خرسندی کرد و گفت: همکاری های نزدیکی میان دو کشور همسایه وجود دارد که باید با مساعی مشترک برای حداکثر سازی آنها اقدام شود.

وی یادآور شد: رایزنی مقامات سیاسی دو کشور در مجامع و سازمان های بین المللی برای پیگیری منافع مشترک منطقه ای و جهانی قطعا تأثیر قابل ملاحظه ای بر تعمیق و تحکیم دوستی های ایران و ارمنستان در دراز مدت دارد که باید مقامات دو کشور از این ظرفیت به طرز شایسته ای استفاده کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار به تحولات سوریه اشاره کرد و گفت: راه حل سیاسی و استفاده از ابزار گفت و گو مذاکره به همراه سپردن سرنوشت این کشور به دست مردم آن همواره مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران بوده است.

ادروارد نعلبندیان وزیر خارجه ارمنستان نیز در این دیدار رایزنی های سیاسی و پارلمانی را در ارتقای سطح مناسبات دو کشور بسیار موثر ارزیابی کرد و گفت: دولت و مجلس ارمنستان از تبادل هیأت های عالی رتبه میان مجالس و دولت های ایران و ارمنستان حمایت می کند.

وزیر خارجه ارمنستان به مذاکرات هسته ای کشورمان با گروه 1+5 اشاره کرد و گفت: ارمنستان از روند مذاکرات هسته ای ایران دفاع می کند.

وی ابراز امیدواری کرد مذاکرات هسته ای ایران هرچه سریع تر به توافق نهایی منجر شده و شاهد تأثیرات آن در گسترش هر چه بیشتر روابط ایران و ارمنستان باشیم.

ادوارد نعلبندیان در ادامه درباره مسائل منطقه ای و بین المللی از جمله سوریه و اوکراین با لاریجانی رایزنی و تبادل نظر کرد.

سیام**1058 **1449
کد N265594