سناتور آمریکایی: اوباما موضع سختگیرانه تر در قبال پوتین در پیش بگیرد

روسیه

تهران-ایرنا- سناتور آمریکایی از سیاستهای آمریکا در قبال بحران اوکراین و همچنین عدم انجام اقدامی قاطعانه از سوی دولت واشنگتن در قبال اقدام روسیه برای الحاق منطقه کریمه انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه سی ان ان، سناتور مارکو روبیو از باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به دلیل عدم انجام اقدامی به اندازه کافی قوی علیه اقدام ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در الحاق منطقه کریمه به روسیه انتقاد کرد و گفت که اوباما سنتی را ایجاد کرده که قدرتهای منطقه ای می توانند برای رسیدن به اهداف اقتصادی خودشان کشورهای آسیب پذیر را به گروگان بگیرند.

این سناتور آمریکایی خاطرنشان کرد:ما هرگز نباید اجازه بدهیم که کشوری یا یک گروه تروریستی منطقه یاکشوردیگری را برای رسیدن به اهداف و درخواست های خود عملا به گروگان بگیرند.ما همیشه باید در کنار کشورهای آسیب پذیر و سرکوب شده باشیم تا در برابر قدرتهای منطقه ای که می خواهند به خاطر اهداف خود سیاستهایشان را به طرف مقابل دیکته کنند، بایستیم.

این مقام ارشد آمریکا در ادامه از اوباما به خاطر سیاستهای کلی اش در قبال پوتین انتقاد کرد و گفت این سیساستها فقدان استراتژی بوده و به جای آن فقط براساس خط مشی سیاسی است.

سناتور مارکو روبیو اظهار کرد: اوباما فقط در مورد ولادیمیر پوتین حرف می زند اما اقداماتش برای متقاعد کردن پوتین در تغییر سیاستهایش به ویژه در مورد اوکراین ناکافی بوده اند. اقدامات اوباما در این راستا فقط واکنش صرف بوده است.

این سناتور آمریکایی به حمایتش از لایحه ˈحمایت از اوکراینˈ که توسط مقامات سنا با هدف اعمال فشار بیشتر به روسیه و ارائه کمک های نظامی به اوکراین معرفی شده، اشاره کرد. در بخشی از این لایحه این درخواست از اوباما مطرح شده که وی روند استقرار سامانه دفاع موشکی در شرق اروپا را تسریع بخشد، کمک های نظامی در اختیار اوکراین قرار دهد و تحریم های شدیدتری را علیه پوتین و مقامات نزدیک به او اعمال کند.

بحران اوکراین منجر به افزایش تنش ها میان غرب با روسیه شده است به طوریکه مقامات غرب بارها از پوتین خواسته اند اقداماتی را در راستای کاهش تنش ها در اوکراین هانجام دهد اما غربی ها مدعی اند که روسیه نه تنها اقدامی برای کاهش تنش ها در اوکراین انجام نمی دهد بلکه اقداماتش منجر به تشدید تنش ها در شرق اوکراین شده است.

مترجمام**9234**1547
کد N265496