ظریف:

رسیدن به نتیجه در مذاکرات با 1+5 به حسن نیت طرف غربی بستگی دارد

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: بر اساس توافق ژنو مذاکرات ایران و گروه 1+5 در یک پروسه یک‌ساله قرار به انجام است، یعنی باید تا بهمن ماه امسال ادامه داشته باشد، که این توافق‌نامه یک دوره اولیه شش ماه دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجواد ظریف، با اشاره به مذاکرات کارشناسی ایران و گروه 1+5 در نیویورک، گفت: طبق توافق ژنو، مذاکرات کارشناسی میان ایران و طرف‌های غربی تاکنون چند دور برگزار شده و این روند ادامه دارد که این نوبت مذاکرات در نیویورک انجام می‌شود.

وی ادامه داد: چهار دور مذاکرات سیاسی نیز از هفته آینده شروع می‌شود که در آن مذاکرات ان‌شاالله شروع به نگارش متن برنامه جامع توافق با کشورهای غربی می‌کنیم.

به گزارش خانه ملت وزیر امورخارجه درپاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا امکان تمدید زمان 6ماه تعیین شده در توافق‌نامه ژنو وجود دارد یا خیر؟ گفت: بر اساس توافق ژنو مذاکرات ایران و گروه 1+5 در یک پرسه یک‌ساله قرار به انجام است، یعنی باید تا بهمن ماه امسال ادامه داشته باشد، البته توافق‌نامه ژنو یک دوره اولیه شش ماه دارد که امیدواریم در همان دوره به نتیجه برسیم البته رسیدن به نتیجه بستگی به حسن نیت طرف غربی دارد.