وزیر خارجه اوستیای جنوبی: خارجی‌ها مغز گرجی‌ها و اوکراینی‌ها را شستشو دادند

وزیر امور خارجه موقت اوستیای جنوبی گفت، جاسوس‌های خارجی مغز مردم اوکراین را همانند گرجی‌ها شست و شو داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از صدای روسیه، دیوید سانا کویف، وزیر امور خارجه موقت اوستیای جنوبی افزود: رویدادهای کنونی در اوکراین و رویدادهایی که در 20 سال گذشته در گرجستان رخ داده، حلقه‌های همان زنجیر هستند. در دو دهه گذشته مردم گرجستان و اوکراین توسط سازمان‌های مختلف خارجی که از سوی سازمان‌های غیردولتی حمایت مالی می‌شوند، شست وشوی مغزی شده‌اند.

‌ به گفته وی، این جاسوس‌های خارجی گروه‌های ناسیونالیستی تشکیل داده که به نیروهای ضربت انقلاب گل سرخ گرجستان و میدان اوکراین تبدیل شده‌اند.

ساناکویف افزود: تغییر ذهنیت ملی در گرجستان منجر به مرگ افراد بسیار، زندگی‌های از هم پاشیده، فروپاشی اقتصادی و دیگر پیامدهای ناخوشایند شده است.

وی ادامه داد: تحولات آتی در گرجستان تهدیدی است برای فروپاشی اوکراین، ما تنها می‌توانیم امیدوار باشیم که مردم اروپا به اندازه کافی قوی وعاقل باشند تا از گرفتار شدن در یک جنگ داخلی جلوگیری کرده و به روش‌های مدنی سازش بر اختلافات روی آورند.

الکسی پوشکف، رئیس کمیته امور بین‌المللی دومای روسیه نیز معتقد است، مقام‌های کی‌یف در حال از بین بردن اتحاد این کشور هستند.

‌ وی امروز (دوشنبه) در توییتر نوشت: مقا‌م‌های مستقر در کی‌یف با انجام حملات با استفاده از آتش، عملیات های نظامی و کشتارهای روسی‌ها در اوکراین تیشه به ریشه یک کشور متحد می‌زنند.

انتهای پیام

کد N265430