معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان: بجز ترکیه همسایه "نرمالی" نداریم!

معاون نخست‌ وزیر جمهوری آذربایجان و رئیس کمیته دولتی رسیدگی به امور آوارگان گفت: آمریکا و اروپا از ذخایر انرژی ما نفع می‌برند؛ پس چرا از برقراری عدالت در مشکل قره باغ حمایت نمی‌کنند؟!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از آژانس خبری آذربایجان، علی حسنف، معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان هم‌چنین گفت: ما روابط عادی‌ای با روسیه و ایران داریم پس چرا آنها در مساله قره‌باغ از ما حمایت نمی‌کنند؟ این نشان می‌دهد که آنها می‌خواهند اوضاع همینطور بماند!

وی افزود: هم اکنون ارتش جمهوری آذربایجان قوی‌ترین در منطقه است. ما برای مساله قره‌باغ با ارمنستان مناقشاتی داریم. بجز دولت ایروان، مردم ارمنستان در فقر به سر می‌برند. به خاطر مردمی که دارند از گرسنگی جان می‌دهند، اجازه دهید که این مناقشات حل و فصل شود.

حسنف ادامه داد: من اخیراً با گروهی از خبرنگاران شورای اروپایی دیدار کردم اما هیچ خبرنگار ارمنی در میان آن‌ها نبود. بگذارید اتباع ارمنستان به جمهوری آذربایجان سفر کنند و پیشرفت و توسعه کشور ما را ببیند. شاید با مشاهده این تحولات آن‌ها نیز به حقیقت پی ببرند.

معاون نخست وزیری جمهوری آذربایجان با اعلام این مساله که باکو بجز ترکیه هیچ همسایه "نرمالی" ندارد، افزود: هر کس می‌خواهد از ذخایر طبیعی ما بهره‌مند شود. حفظ استقلال جمهوری آذربایجان امری مشکل است. ما از طریق سیاستی که حیدر علی‌اف، رئیس جمهور سابق کشور بنیان نهاد و توسط پسرش الهام علی‌اف، رئیس جمهور کنونی ادامه دارد، به این استقلال دست یافته‌ایم.

انتهای پیام

کد N265389