وزیرکشور خبر داد؛

پیگیری موافقت نامه امنیتی تهران – اسلام آباد در سفر به اسلام آباد

دولت

دیدار با رئیس‌جمهور پاکستان و وزرای کشور و خارجه و بررسی موضوعات دو‌جانبه فی‌مابین و همچنین مسائل امنیتی و مرزی در دستور کار سفر وزیرکشور به پاکستان است.

وزیر کشور گفت: در سفر به اسلام آباد در زمینه اجرایی کردن این موافقت نامه امنیتی بین دو کشور خصوص مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر گفت‌وگو خواهیم کرد تا به راهکارهای اجرایی برسیم.

به گزارش ایلنا، رحمانی فضلی پیش از عزیمت به اسلام آباد در گفت‌وگویی با بیان این که هیچ مانع و محدودیتی در مسیر توسعه مناسبات همه جانبه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان جمهوری اسلامی ایران و پاکستان وجود ندارد، تاکید کرد: در حال حاضر اراده و عزم کافی در میان مسئولین دو کشور برای توسعه روابط وجود دارد، چرا که رویکرد جمهوری اسلامی ایران به روابط دوکشور راهبردی، عمیق و دراز مدت است.

وی با تاکید بر این‌که تهران و اسلام آباد از روابط مستحکم و خوبی برخوردار هستند و هیچ عاملی نمی‌تواند در این روابط خدشه ایجاد کند، گفت: روابط دوستانه دو ملت ریشه در تاریخ کهن دارد که می‌تواند سرمایه‌ای برای تعمیق مناسبات و ایجاد روابط درخشان و الگوی برای دیگر کشورهای همسایه باشد.

وزیرکشور افزود:در این سفر دو روزه با نخست وزیر،‌ مشاور امنیت ملی و وزیر خارجه پاکستان دیدار خواهیم کرد و درباره موضوعات مختلف، به ویژه ترددهای مرزی، امنیت مرز‌، ‌مبارزه با تروریسم، قاچاق مواد مخدر و اشرار گفت‌وگو خواهد شد.

وی افزود: ‌همچنین در این سفر موضوعات دیگری مانند همکاری های مشترک در مناطق مرزی و اقدامات موازی در مرزها مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد.

وزیر کشور با اشاره به موافقت نامه امنیتی با پاکستان که اخیرا در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید گفت: ما در این سفر در زمینه اجرایی کردن این موافقت نامه در خصوص مبارزه با تروریسم و مبارزه با قاچاق مواد مخدر گفتگو خواهیم کرد تا به راهکارهای اجرایی برسیم.

وی با اشاره به امضاه توافقنامه امنیتی بین دو کشور، مبارزه و انجام اقدامات امنیتی مشترک علیه اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر، تلاش برای برداشتن گام های جدید جهت توسعه مناسبات دو جانبه، امنیت مرزی، قاچاق موادمخدر، انسان، اسلحه و تبادل اطلاعات امنیتی بین دو کشور از جمله محورهای اصلی و مهم این توافق‌نامه برشمرد که باید از طرف تهران و اسلام آباد مورد پیگیری قرار گیرد.

وزیرکشور با تاکید بر این‌که جمهوری اسلامی ایران امنیت و آرامش پاکستان را در راستای امنیت و آرامش خود می داند، گفت: وزارت کشور ایران و پاکستان به دنبال ایجاد امنیت و توسعه پایدار در منطقه همجوار مرزی خود هستند.

وزیر کشور پیش از ظهر امروز در رأس هیات بلند پایه سیاسی و امنیتی عازم اسلام آباد شد.

دیدار با رئیس‌جمهور پاکستان و وزرای کشور و خارجه و بررسی موضوعات دو جانبه فی مابین و همچنین مسائل امنیتی و مرزی در دستور کار سفر وزیر کشور به پاکستان است.

رحمانی فضلی طی 2 روز اقامت در اسلام آباد علاوه بر گفت‌وگو و دیدار با همتای پاکستانی خود با نخست وزیر پاکستان و مشاور نخست وزیر در امور امنیت ملی و سیاست خارجی نیز ملاقات خواهد داشت.

کد N265301