برای جلوگیری از قتل کودکان؛

مردم ترکیه خواهان احیای مجازات اعدام در این کشور شدند

کودکان,قانون مجازات

آنکارا- ایرنا - شماری از مردم ترکیه در دیدار با ˈرجب طیب اردوغان ˈ نخست وزیر این کشور خواستار اجرای دوباره حکم اعدام برای قاتلان کودکان شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری ˈاینترنت خبرˈ، نخست وزیر ترکیه که روز یکشنبه برای عیادت بیماری به بیمارستانی در استانبول رفته بود با در خواست مردم برای احیای مجازات اعدام رو به رو شد.

بر اساس این گزارش، خانمی به اردوغان گفت حداقل در مورد قاتلان کودکان این حکم را احیا کنید.

پایگاه خبری ˈ اینترنت خبرˈ در گزارشی تحت عنوان اینکه وقوع چندین فقره قتل کودکان سبب خشم عمومی شده است ، افزود : اردوغان در پاسخ به درخواست این خانم گفت: من نیز دلم خواهان اعدام قاتلان کودکان است ولی قوانین ما اجازه نمی دهد و من پیشنهاد کردم که قانونی تدوین شود که مجازات حبس ابد برای قاتلان کودکان پیش بینی شده باشد که این خانم گفت لازم نکرده اگر حکم اعدام نباشد ، لزومی به تدوین قانون جدید نیست.

ترکیه در سال 2002 میلادی در روند همگرایی با اتحادیه اروپا و عضویت دراین اتحادیه، حکم اعدام را لغو کرد.

براساس این گزارش،ˈعایشه نور اسلامˈ وزیر ˈامور خانواده و سیاست های اجتماعیˈ ترکیه از برقراری مجدد مجازات اعدام در این کشور حمایت کرد.

ˈمحمد موذن اوغلوˈ وزیر بهداشت و درمان ترکیه نیز پیشتر گفته بود که مجازات اعدام می تواند دوباره در این کشور مورد بحث قرار گیرد.

نور اسلام در گفت وگو با خبرنگاران افزود: به عنوان یک زن و یک وزیر در مورد جرایم ارتکابی همانند قتل و یا استثمار جنسی کودکان در درخواست مجازات اعدام متهمان حتی یک لحظه نیز تردید نخواهم کرد.

وی توضیح داد: در صورتی که در قوانین ترکیه مجازات اعدام وجود داشت، برای جرایمی که علیه کودکان انجام می شود، این مجازات را درخواست می کردم.

وزیر امور خانواده و سیاست های اجتماعی ترکیه ادامه داد: مجازات ها علیه متهمان به قتل و نیز استثمارهای جنسی کودکان در کشور تشدید خواهد شد.

خاورم ** 2010** 230 **1010
کد N265040