برلوسکنی: من دوست یهودیان و آلمانی‌ها هستم

سیاستمداران اتحادیه اروپا از نخست‌وزیر پیشین ایتالیا خواستند تا از بازماندگان هولوکاست و شهروندان آلمانی به دلیل این ادعا که آلمان هولوکاست را رد کرده، عذرخواهی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سیلویو برلوسکنی، نخست‌وزیر پیشین ایتالیا امروز (دوشنبه) به منظور فرونشاندن خشم بین‌المللی در پی اظهارات جنجالی‌اش درباره هولوکاست تاکید کرد که وی یکی از دوستان یهودیان و مردم آلمان است.

وی افزود: من یکی از دوستان تاریخی یهودیان و اسرائیل هستم و بسیار عجیب است که با من همانند فردی که احساسات و نظرات ضد آلمانی و یا قصد انجام اقدامات خصمانه علیه مردم آلمان را دارد، رفتار شود؛ آن هم من که یکی از دوستان مردم آلمان هستم.

انتشار بیانیه این سیاستمدار 77 ساله در وب‌سایت حزب راست‌میانه "فورزا ایتالیا" که تحت رهبری وی قرار دارد، پس از آن صورت گرفت که در پی ادعای برلوسکنی مبنی بر اینکه آلمانی‌ها وجود اردوگاه‌های کار اجباری نازی‌ها را رد کرده‌اند، خشم بین‌المللی به راه افتاد.

این غول رسانه‌ای ضمن ناسزا گفتن به مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا، این اظهارات را بیان کرده بود. این اظهارنظر در حالی مطرح شد که وی از سخنان سال 2003 خود دفاع کرد؛ زمانی که برلوسکنی به شولتز پیشنهاد داد تا در یک فیلم نقش یک زندانبان اردوگاه کار اجباری که ناظر زندانیان دیگر است، بازی کند.

دولت آلمان این اظهارات را "احمقانه و مسخره" دانسته و در مورد آن‌ها اظهارنظری نکرد.

انتهای پیام

کد N264880