ابراز نگرانی دولت اسپانیا نسبت به وضعیت اوکراین

اسپانیا,روسیه

مادرید- ایرنا- دولت اسپانیا ˈنگرانی عمیقˈ خود را نسبت به حوادث وخیمی که در شرق و جنوب اوکراین رخ داده و موجب کشته شدن تعدادی از مردم در ˈاودساˈ شده است، ابراز کرد.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری افه، وزارت خارجه اسپانیا امروز(دوشنبه) با انتشار بیانیه ای گفت: دولت اسپانیا از ˈآشتی ملی ˈ به عنوان راه حل بحران اوکراین دفاع می کند زیرا ممکن است این تنش ها به یک جنگ داخلی و در نهایت تجزیه این کشور منجر شود.

وزارت خارجه اسپانیا افزود: درگیری بین اوکراین و روسیه زنگ های خطر را به صدا در آورده و رفتار و سخنان مقامات دو کشور، اکنون به رفتار و زبان جنگ سرد شباهت دارد.

این بیانیه اضافه می کند: دولت اسپانیا به کاهش تنش ها در جهت برقراری صلح اصرار می ورزد و معتقد است طرفین باید فورا به توافقات به دست آمده روز 17 آوریل در ژنو عمل کنند.

وزارت خارجه اسپانیا همچنین با تاکید بر اهمیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 25 ماه می (4خرداد) در اوکراین اعلام کرد همه پرسی برگزار شده در کریمه، مغایر با قوانین بین المللی است.

دولت اسپانیا با اعلام تسلیت به خانواده های کشته شدگان حوادث اوکراین ابراز امیدواری کرد مقامات این کشور هر چه زودتر تحقیقات جهت مشخص شدن عاملان و محاکمه آنها را آغاز کنند.

اروپام **1234**1485** 1064
کد N264788