روحانیت با هیچ دولتی بعد از پیروزی انقلاب عقد اخوت نبسته است

سیاسی

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور گفت: هم‌اکنون 120 هزار نفر طلبه بسیجی در ایران حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور گفت: هم‌اکنون 120 هزار نفر طلبه بسیجی در ایران حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام علی رضایی در جمع طلاب با تشریح نقش تأثیرگذار و مهم روحانیت در نهضت اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره)، مبارزه علیه رژیم ستم‌شاهی و همچنین حفاظت از انقلاب اسلامی گفت: روحانیت در دوران دفاع مقدس نیز پنج هزار شهید تقدیم کرده است.

وی با اشاره به این‌که «امروز روحانیون بار سنگین مسئولیت در سنگرهای مختلف را متقبل شده‌اند تا از دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی حفاظت کنند» گفت: به‌همین خاطر است که روحانیت با هیچ دولتی بعد از پیروزی انقلاب عقد اخوت نبسته و از خدمتگزاران حمایت کرده و هرجا انحراف و خطا دیدند، نقد کرده‌اند.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیان کشور با بیان این‌که «ما با اسلام، ولایت فقیه و مراجع شیعه عقد اخوت بسته‌ایم» افزود: روحانیت بنا به مسئولیت خطیرش معتقد است حفظ نظام از واجبات است و هرگاه ببیند سیاست دولتی موجب کم‌رنگ‌ شدن عزت ایران اسلامی شده و یا به رفاه حال مردم بی‌توجهی می‌شود تذکر می‌دهد.

وی به دستور حضرت امام(ره) در دوم آذر سال 67 مبنی بر تشکیل بسیج طلاب در سطح حوزه‌های علمیه اشاره کرد و ادامه داد: تشکیل چنین نهادی نشان‌دهنده هوش و درایت سکاندار انقلاب بود، زیرا ایشان می‌دانست روحانیت بیش از هر گروهی نسبت به نظام اسلامی دلسوزی می‌کنند.

حجت‌الاسلام محمدرضا توکلی‌راد، مسئول بسیج طلاب و روحانیون خراسان جنوبی نیز تعداد اعضای این سازمان را 2 هزارو 127طلبه بسیجی عنوان کرد و یادآور شد: روحانیون و طلاب در خط مقدم شکست فرهنگی دشمن هستند و هرچه حوزه فعالیت طلاب و روحانیون بیشتر شود، دشمن به عقب رانده می‌شود.

انتهای پیام

کد N264400