سخنگوی وزارت کشور در گفت‌وگو با ایسنا:

با تصویب موافقتنامه‌ امنیتی بین ایران و پاکستان شاهد مشکلات امنیتی نخواهیم بود

سیاسی

قائم مقام وزیر کشور گفت: پیش‌بینی ما این است که با مورد توجه قرار گرفتن موافقتنامه‌ همکاری و امنیتی بین ایران و پاکستان شاهد مشکلات امنیتی در آینده نخواهیم بود؛ چرا که دولت پاکستان در این توافقنامه یک سری تعهدات حقوقی را بر عهده می‌گیرد که باید به آنها پایبند باشد.

حسینعلی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره جزئیات سفر وزیر کشور به پاکستان و اهداف این سفر گفت: وزیر کشور مسافرت‌هایی دوره‌ای به کشورهای همسایه دارند و سفر ایشان به پاکستان در همین راستا است.

وی افزود: آقای وزیر در این دیدار با مقامات کشور پاکستان دیدار و گفت‌وگو خواهند داشت و یکی از موضوعات مورد بحث همکاری‌های امنیتی خواهد بود و موافقتنامه همکاری‌های امنیتی بین ایران و پاکستان که چندی پیش به تصویب مجلس رسید نیز در این سفر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

امیری در ادامه با بیان این‌که ما به حسن همجواری با کشورهای همسایه بسیار پایبند هستیم تصریح کرد: کشور پاکستان نسبت به آنچه که اخیرا پیش آمده اظهار تاسف کردند و پیش‌بینی ما این است که با تصویب موافقتنامه‌ همکاری و امنیتی بین ایران و پاکستان شاهد مشکلات امنیتی در آینده نباشیم؛ چرا که دولت پاکستان در این توافقنامه یک سری تعهدات حقوقی را بر عهده می‌گیرد که باید به آنها پایبند باشد.

سخنگوی وزارت کشور همچنین درباره سرنوشت شمشیر باز گروگان گرفته شده در چابهار همچنین سرانجام جمشید دانائی‌فر گفت: ما درباره این دو بحث در حال پیگیری‌های خود هستیم و باید گفت که سرنوشت دانائی‌فر برای ما به هیچ وجه فراموش نشده است.

انتهای پیام

کد N264242