رئیس ارتش رژیم صهیونیستی: جنگ با غزه و حزب‌الله لبنان بعید نیست

سیاسی

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی با بیان اینکه اسرائیل روابط خوبی با مصری‌ها دارد، تصریح کرد: وقوع جنگ میان ما با نوار غزه و حزب الله بعید نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، بنی گانتس، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگویی مطبوعاتی گفت: بهتر است ما براساس تحولات میدانی آموزش نظامی ارتش را آغاز کنیم چرا که فلسطینی‌ها تا ابد آرام و ساکت باقی نمی‌مانند.

وی تاکید کرد: وقوع جنگ میان ما با نوار غزه یا حتی توافق صلح هم بعید نیست اما اگر فلسطینی‌ها بر تپه‌های نابلس که مکان آموزش نظامی ارتش است سیطره یابند، خانه من نیز در این مکان قرار دارد و تحت کنترل آن‌ها در می‌آید.

گانتس خاطرنشان کرد: جهان اطراف ما تغییر کرده است، ما بیشتر آماده مقابله با ارتش سوریه بودیم اما امروز آماده مقابله با گروه‌های مسلح هستیم.

وی افزود: حماس و گروه جهاد اسلامی کنترل غزه را در دست دارند و ما مراقب آنها هستیم. بعید نیست که درگیری‌های گسترده‌ای با غزه در آینده داشته باشیم. هر روز تحولات میدانی جدیدی اتفاق می‌افتد و حزب الله نیز موشک‌هایی در اختیار دارد که تهدیدی برای اسرائیل محسوب می‌شود بنابراین ما باید برای مقابله با این اقدامات توانایی نظامی خود را تقویت کنیم.

گانتس در خصوص اقدام احتمالی ارتش رژیم صهیونیستی در داخل خاک مصر نیز گفت: ما خوشحالیم که از طرف شبه جزیره سیناء در امنیت به سر می‌بریم و روابط بسیار خوبی با مصری‌ها داریم. تا زمانی که روابط ما با مصر به این صورت ادامه یابد نیازی به فکر کردن برای اتخاذ اقدامی علیه مصر نداریم.

انتهای پیام

کد N264173