به‌منظور بررسی راهکارهای تحقق شعار سال

سومین هم‌اندیشی تشکل‌های دینی شاخص برگزار می‌شود

سازمان تبليغات

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات از برپایی سومین هم‌اندیشی تشکل‌های دینی شاخص با موضوع بررسی راهکارهای اجرایی مدیریت جهادی در عرصه فرهنگ خبر داد.

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات از برپایی سومین هم‌اندیشی تشکل‌های دینی شاخص با موضوع بررسی راهکارهای اجرایی مدیریت جهادی در عرصه فرهنگ خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رضا معممی مقدم در حاشیه نشست مدیران کل معاونت امور فرهنگی و تبلیغ سازمان با اعلام این خبر گفت: در خصوص تعریف مدیریت جهادی درعرصه فرهنگی، باید فرایند و الزامات تحقق و شکل‌گیری این موضوع و فعالیت زیر ساختی آن را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. بطور مثال ایجاد شبکه اجتماعی مجازی برای کانون‌های فرهنگی مردمی و انجمن‌های اسلامی و نیز ایجاد رابط فرهنگی در هیئات مذهبی، تقویت طرح و برنامه تشکل‌های دینی و حضور مستمر در شهرستان‌ها برای تعامل با جامعه هدف از جمله کارهای جهادی است که توسط این مجموعه در دست اقدام و پیگیری است.

وی نهادسازی دینی را یکی از راهبردهای مهم سازمان تبلیغات ذکر کرد و افزود: تشکل‌های دینی مردمی شاخص و محوری به مهندسی فرهنگی دینی نوین نیاز دارند تا پاسخگوی قشر جوان، فعال و پرسشگر جامعه بوده و رهنمودهای مقام معظم رهبری درسال ۹۳ را تجلی عینی بخشند، لذا انتظار ما این است که با عنایت به پیام نوروزی و فرمایشات رهبر معظم انقلاب، انجمن‌های اسلامی، شورای هیئات مذهبی و کانون‌های فرهنگی مردمی که از مصادیق عزم ملی و مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد و فرهنگ و فعالیت‌های خود جوش مردمی هستند نیز پای کار باشند.

معممی‌مقدم همچنین تصریح کرد: با توجه به نامگذاری امسال و تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص جوانان فعال در عرصه فرهنگ سومین هم اندیشی تشکل‌های دینی شاخص، با حضور 110 تن از مسئولان این تشکل‌ها از ۲۷ اردیبهشت به مدت ۳ روز با موضوع بررسی راهکارهای اجرایی مدیریت جهادی در عرصه فرهنگ توسط مرکز توسعه فعالیت‌های فرهنگی و دینی برگزار می‌شود.

وی استقبال مردم از مشارکت و اجرای مراسم‌ها و مناسبت‌های مذهبی نظیر ایام فاطمیه (س)، اعتکاف و اعیاد شعبانیه... . را حاصل واسپاری فعالیت‌های فرهنگی به مردم توسط سازمان تبلیغات اسلامی دانست و تصریح کرد: تشکل‌های دینی مردمی بهترین بستر برای تحقق مدیریت جهادی و عزم ملی هستند.

انتهای پیام

کد N264112